8.6°C

Młodzi piłkarze odrabiają straty

23 maja 2012 20:48
Huragan Międzyrzec - Mazowsze Stężyca 3:1, Międzyrzec 23.05.2012

Juniorzy starsi po fatalnym początku rundy rewanżowej odnieśli drugie z kolei zwycięstwo. W środę, 23 maja, pokonali na własnym stadionie Mazowsze Stężyca 3:1.

Piłkarzom Jacka Syryjczyka do utrzymania w II lidze wojewódzkiej juniorów starszych potrzebne są punkty. Pokonanie Mazowsza, po uprzednim rozgromieniu na wyjeździe Skorpiona Zamość aż 6:0, pozwala spokojniej patrzeć na przyszłość tego zespołu.

Wynik środowego spotkania otworzył w 20 minucie Tkaczuk, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po ładnym podaniu Syryjczyka.

Cztery minuty później przytomnie w polu karnym gości zachował się Kwaśniewski, podwyższając na 2:0.

W 36 minucie przeciwnika dobili do spółki Jankiewicz z Zaniewiczem. Ten pierwszy ograł dwóch rywali i doskonale wyłożył piłkę partnerowi.

W 89 minucie goście wykorzystali błąd naszych graczy strzelając honorową bramkę.

Trener Syryjczyk komentował po meczu: - W pierwszej połowie mieliśmy więcej z gry i wyraźną przewagę. W drugiej mecz się wyrównał. Mazowsze walczy o utrzymanie, więc przycisnęło, a moich chłopaków nieco uspokoiło prowadzenie trzeba bramkami. W sumie mogliśmy wygrać wyżej.

W czwartek, 24 maja, o godz. 16.30 swój ligowy mecz na stadionie Huraganu rozegrają juniorzy młodsi. Przeciwnikiem piłkarzy Zbigniewa Wasąga, którzy bronią pozycji lidera, będzie OSiR Biłgoraj.

W najbliższy weekend piłkarskich emocji w Międzyrzecu zabraknie. Pierwsze zespół Huraganu pauzuje, natomiast juniorzy starsi i młodsi wyjeżdżają wspólnie na mecze z zespołami Stali Kraśnik.

Huragan Międzyrzec – Mazowsze Stężyca 3:1 (3:0)

Bramki dla Huraganu: Tkaczuk 20, Kwaśniewski 24, Zaniewicz 36

Skład Huraganu: Makaruk – Siergiej (71’Adamczyk), Struk, Kawęcki, Siuciak – Puścian (85’Wierzejski), Zaniewicz, Kwaśniewski (80’Matusewicz), Tkaczuk – Syryjczyk, Jankiewicz (65’Sykacz)