Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Młodzi regionaliści

16 czerwca 2022 17:09 | autor: redakcja

Aż dziewięć nagród zdobyli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w konkursie historycznym „Mój Region 2022”, którego organizatorem jest bialskie Muzeum Południowego Podlasia.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat historii południowego Podlasia i jego zabytków. Ma on pogłębiać zainteresowanie najbliższym regionem oraz pogłębiać współpracę Muzeum ze szkołami.

Finał konkursu, który patronatem objęli Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska, odbył się 27maja. Uczniowie „Trójki” mają powody do radości, bowiem zdominowali grono laureatów zdobywając łącznie aż 9 nagród.

W kategorii uczniów klas IV-VI zwyciężył Marcin Kiereczyński z kl. VIb, a trzecie miejsce przyznano Oliwii Gadacsi z kl. VIb. Ponadto wyróżnienie otrzymał Marcel Kierczyński z kl. VIb.

W kategorii uczniów klas VII-VIII najlepsi byli Martyna Stadnik z kl. VIIIa oraz Mikołaj Siedlanowski z kl. VIIIb. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kamińska z kl. VIIIa, a trzecie Majka Koźluk, również z VIIIa. Jury przyznało w tej kategorii także wyróżnienia. Otrzymali je Szymon Jaworski i Ada Zasadzińska z kl. VIIs.

Uczniów „Trójki” do konkursu przygotowali Artur Domański i Anna Kasianiuk.

foto: ZPO nr 3

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny