YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Młodzi siatkarze powitali nowy rok

6 stycznia 2021 22:20:40 | autor: Justyna Madan
Noworoczny turniej siatkarski to już wieloletnia tradycja. W tym roku, 2 stycznia na hali ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim mistrzami turnieju zostali Młodzicy Międzyrzec Podlaski. Wydarzenie sportowe jest również przygotowaniem do rozgrywek mistrzostw województwa lubelskiego młodziczek 2020/2021 WZPS w Lublinie.

fot. UKS Trójka

- Nasz turniej odbywa się co roku na przestrzeni wielu lat. Zmieniają się tylko zawodnicy i kolejne pokolenia, a siatkówka trwa - mówi trener SOS, Wojciech Więckowski.
Do turnieju zgłosiły się cztery zespoły: trzy miejscowe i jeden z Białej Podlaskiej. Wydarzenie potraktowano jako przygotowanie młodziczek do rozgrywek Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie. Przy czterech drużynach rozegrano sześć meczów, systemem każdy z każdym. - Warto wyróżnić drużynę o rok młodszych Młodziczek z Międzyrzeca, które stawiały dzielny opór w spotkaniu o trzecie miejsce faworyzowanym zawodniczkom Szóstki Biała Podlaska. Zdecydował trzeci set na korzyść przyjezdnych. Cały turniej podsumował i wręczył nagrody dyrektor MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim pan Arkadiusz Myszka - wyjaśnia Więckowski.

Na pytanie czym dla młodych siatkarzy jest sport trener odpowiada: "Młodzież uwielbia sport w każdej postaci, a siatkówkę w szczególności. Dziewczęta i chłopcy regularnie biorą udział w rozgrywkach wojewódzkich w kategorii młodzików, czyli VIII klasa i młodsi oraz juniorek 18 lat i młodsze. Takie turnieje jak nasz są dla nich "Świętem Sportu" i wspaniałym przygotowaniem do rywalizacji w województwie i kraju."

Treningi odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki i piątki na hali Trójki. Przynajmniej raz w tygodniu odbywa się sparing dziewczęta na chłopców w celu sprawdzenia postępów jakie czynią na treningach. Organizowane są również turnieje w kategorii "trójek siatkarskich", które dla młodych sportowców są wspaniałym impulsem do uczestnictwa w treningach.

- Sobotni turniej przyczynił się nie tylko do rozwoju międzyrzeckich młodziczek, które drugi z pięciu Turniejów Mistrzostw Województwa Lubelskiego rozegrają w Białej Podlaskiej, 24 stycznia ale również w niedzielę dał impuls do walki juniorkom. Ich popisowy występ jako młodsze o rok z drużyną Salos Lublin na wyjeździe obserwowałem z ławki trenerskiej z zapartym tchem, ulegliśmy 2:3 w setach dopiero w tie-breaku - podkreśla Wojciech Więckowski. - Dziękuję za pomoc i sędziowanie Alicji Więckowskiej, zawodniczce AZS AWF Biała Podlaska. Dziękuję za nagrody Firmie Europtir, MOSiR oraz radnemu miasta Międzyrzec Podlaski Konradowi Karwowskiemu.

Kolejne spotkanie z siatkówką odbędzie się w sobotę,  23 stycznia na obiektach Trójki. 4 TURNIEJ TRÓJKA CUP w piłce siatkowej 3×3 w kategorii „TRÓJEK” godz. 11.00 na hali w ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Kolejność końcowa turnieju noworocznego: 1. Młodzicy Trójka Międzyrzec Podlaski, 2. Juniorki Trójka Międzyrzec Podlaski, 3. Młodziczki Szóstka Biała Podlaska, 4. Młodziczki Trójka Międzyrzec Podlaski.

Spotkania turniejowe: 1. Młodzicy – Młodziczki MC 2:0 (25:14, 25:9), 2. Juniorki – Młodziczki BP 2:0 (25:23, 25:21), 3. Młodzicy – Młodziczki BP 2:0 (25:23, 25:11), 4. Młodziczki MC – Juniorki 0:2 (9:25, 14:25), 5. Juniorki – Młodzicy 0:2 (9:25, 24:26), 6. Młodziczki Trójki MC – Młodziczki Szóstki BP 1:2 (17:25, 25:21, 8:15).
Skład młodzicy: 1. Maciej Grzeszyk, 2. Jakub Romaniuk (kapitan), 3. Oliwier Nowik, 4. Wiktor Daniluk, 5. Kacper Roszkowski, 6. Bartłomiej Chilicki.
Skład juniorki: 1. Łucja Niestoruk (kapitan-przyjmująca), 2. Julia Węgrzyniak (rozgrywająca), 3. Natalia Łosicka (środkowa), 4. Izabela Chmielewska (środkowa), 5. Aleksandra Szabaciuk (przyjmująca), 6. Gabriela Szczypińska (atakująca).

Skład młodziczki Szóstka Biała Podlaska: 1. Julia Chałas (kapitan), 2. Julia Kulka, 3. Laura Baj, 4. Wiktoria Stolarczuk, 5. Patrycja Iwaniuk, 6. Zuzanna Bachanek, 7. Weronika Pietruk, 8. Martyna Sierpatowska, 9. Julia Kurzyńska, 10. Diana Horodecka, 11. Julia Hołownia, 12. Oliwia Stafijowska.

Skład młodziczki Trójka Międzyrzec Podlaski: 1. Zuzanna Mróz (kapitan-atakująca), 2. Julia Hryciuk (środkowa), 3. Amelia Cisak (libero), 4. Oliwia Daniluk (rozgrywająca), 5. Maria Stefaniuk (przyjmująca), 6. Izabela Jeleszuk (przyjmująca). 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (7 stycznia 2021 18:16:56) Sitkówka, te Kindery to z Niemiec przyjechały, czy u nas komuś odwala ? autor: gość
    (7 stycznia 2021 13:22:36) Sport Zapraszamy na kolejną odsłonę turniejów siatkarskich w Międzyrzecu. Przygotowujemy się do Turniejów Młodziczek i Kinder+Sport w kategorii dwójki, trójki i czwórki dziewcząt i chłopców. autor: siatkówka
    logo male