YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

MOK zaprasza do tańca

15 września 2020 20:13:05 | autor: redakcja
Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęły się nabory w sekcjach i zespołach działających przy Miejskim Ośrodku Kultury. Na młodych adeptów tańca czekają m.in. „Sezamki” oraz „Dzieci Podlasia”.

We wrześniu 1970 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim powstało koło taneczne, z którego wywodzi się zespół "Sezamki". Założycielem i instruktorem Zespołu od 50 lat jest Hanna Paluszkiewicz - autorka wszystkich układów tanecznych i choreografii taneczno-akrobatycznych wykonywanych przez małe tancerki do popularnych piosenek i melodii.

W 1980 roku grupa taneczna zaczęła funkcjonować pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury, a w 1986 roku, przed wyjazdem na Festiwal w Kielcach, dziewczęta wybrały nazwę dla zespołu – "Sezamki".

W repertuarze "Sezamek" są układy taneczne nawiązujące do zabaw dziecięcych, tańce z rekwizytami (parasolki, rakiety, piłki, książki, tornistry, kwiaty) oraz układy rytmiczne z elementami akrobatycznymi. Zespół był wielokrotnie nagradzany na przeglądach i festiwalach tanecznych.

Zajęcia zespołu odbywają się w soboty, w godz. 11-12 w sali konferencyjnej MOK.

Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Dzieci Podlasia” powstał w 1983 roku i od tego czasu występowało w nim około tysiąc osób. Jest wizytówką Międzyrzeca Podlaskiego, uświetniając występami wiele uroczystości.

„Dzieci Podlasia” występują w pięknych strojach z różnych regionów Polski. Zespół dorobił się także wspaniałego repertuaru. Występował na wielu ogólnopolskich festiwalach i przeglądach, z których wracał zazwyczaj z nagrodami. Koncertował też wielokrotnie poza granicami kraju, m.in. w Belgii, Niemczech, Francji, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, w Serbii i Chorwacji. W minionym roku „Dzieci Podlasia” wzięły udział w międzynarodowym festiwalu w Czarnogórze.

Zajęcia zespołu odbywają się w poniedziałki i środy w sali widowiskowej MOK (wejście na scenę od strony osiedla). Prowadzi je Olga Kaszyńska. Grupa młodsza (dzieci w wieku od 5 lat) tańczy w godz. 16-17.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male