7.1°C

Multimedalista z Huraganu

9 marca 2016 11:14 | autor: redakcja

Jakub Celiński w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu zdobył cztery złote medale i jeden srebrny.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 4-6 marca w Olsztynie. Rywalizowało w nich 624 zawodniczek i zawodników ze 146 klubów. Rewelacyjnie w tej stawce spisał się Jakub Celiński - zawodnik Huraganu Międzyrzec, trenujący pod okiem Wojciecha Lubańskiego.

Kuba w swoich pierwszych Mistrzostwach Polski błysnął świetną formą i w 5 startach zdobył cztery złote medale i jeden srebrny.

Międzyrzecznin na najwyższym stopniu podium stawał po wyścigach na dystansie 100 i 200m st. klasycznym, 50m st. motylkowym i 100m st. zmiennym. Srebro zdobył na dystansie 50m st. klasycznym. Został dzięki temu najlepszym multimedalistą imprezy, a Huragan Międzyrzec zajął czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

To najlepsze starty w historii międzyrzeckiego pływania. Do tej pory zawodnicy Huraganu przywozili z Mistrzostw Polski srebro i brąz. Jakub Celiński dołożył do tych osiągnięć złoto, i to nie jedno. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(9 marca 2016 21:30)
    wynik rewelacja, gratulacje ogromne! oby tak dalej. super talent! szkoda tylko że w tym zaścianku jego kariera dalej się nie pociągnie i trzeba emigrować dalej ... taki urok tego miasta.. ale chłopak super