YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Mural ku czci Jana Pawła II

8 października 2020 23:00:26 | autor: Anna Ostapiuk
Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokim zaprasza na uroczyste odsłonięcie i poświęcenie muralu zdobiącego od kilku dni jedną ze ścian frontowych placówki. W trakcie uroczystości poświęconej oddaniu hołdu św. Janowi Pawłowi II odbędzie się również koncert pieśni papieskich oraz rozstrzygnięcie konkursu "Chłopiec z Wadowic".

Mural powstał z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim zs. w Wysokim. - Ma być symbolem pamięci oraz wyrazem hołdu wielkiemu Polakowi w 100. rocznicę jego narodzin - przedstawia założenia projektu dyrektor GBP Magdalena Chodzińska. - Tak pomyślany mural wpisany w przestrzeń Ziemi Międzyrzeckiej bez wątpienia stanowić będzie również powód do dumy dla jej mieszkańców. Aby mógł powstać, w ścianie biblioteki zamurowano dwa okna. Placówka na tym nie ucierpiała w żaden sposób, a może nawet zyskała w kontekście klimatu. Nasza biblioteka od pięciu lat w okolicach 16 października, co roku w innej miejscowości gminy Międzyrzec Podlaski, organizuje Wieczornicę pamięci Św. Jana Pawła II. W tym roku chcieliśmy przygotować coś wyjątkowego. Chyba się udało!

Obecnie ścienny obraz wykonany przez artystkę Swietłanę Ulkę został już ukończony, ale pozostanie zakryty aż do dnia jego oficjalnego odsłonięcia i poświęcenia. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 pażdziernika o godz. 15:00 na placu przed budynkiem GBP w Wysokim, a towarzyszyć mu będzie montaż słowno - muzyczny, rozstrzygniecie konkursu "Chłopiec z Wadowic" oraz koncert kapeli młodzieżowej "Przerwa Techniczna", która wykona kilka utworów papieskich. Aby zachować wszelkie zasady reżimu sanitarnego, uroczystość odbędzie się na zewnątrz 

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału we mszy świętej dziękczynnej za pontyfikat św. Jana Pawła II, która odbędzie się tego samego dnia w Kościele św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim o godzinie 12.00.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (9 października 2020 12:25:32) :) Gratuluję pomysłu. Pozdr. MM autor: MM
    logo male