YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Na KAWIE z Biblioteką

25 listopada 2015 08:57:48 | autor: GBP w Drelowie/redakcja
Podczas uroczystej Gali Kultury Powiatu Bialskiego, która odbyła się 20 listopada 2015 roku w Kodniu miał miejsce finał XIII edycji powiatowego konkursu z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Publikacja przygotowana przez pracowników drelowskiej biblioteki okazała się najlepsza i zajęła pierwsze miejsce w konkursie regionalnym ph. „Biblioteka w działaniu – praca na rzecz środowiska lokalnego w ostatnich 5. latach”.

Sukces drelowskiej biblioteki na Gali Kultury w Kodniu

Jeszcze do niedawna w społeczeństwie krążyło przekonanie, że biblioteka jest miejscem służącym do wypożyczania i opracowywania książek. Obecnie, gdy większość osób poznała różnorodność świadczonych przez nią usług, nowoczesna biblioteka jawi się jako miejsce otwarte, inspirujące, w którym dużo się dzieje.

Biblioteka to organizm żywy, nastawiony na ciągły rozwój i zamiany. To placówka, która chce inspirować, być innowacyjna, prowadzić szeroką współpracę na szczeblu lokalnym, szanować wszystkie strony biorące udział w wymianie wiedzy oraz stwarzać swoim użytkownikom możliwości rozwijania życiowych pasji, zainteresowań i doskonalenia umiejętności. Chce przy tym sama nieustannie się uczyć.

Działania na rzecz lokalnej społeczności, podejmowane przez bibliotekę, mają na celu stworzenie wizerunku biblioteki jako instytucji bezpiecznej (dzieci mogą samodzielnie korzystać z oferowanych zajęć mając zapewnioną opiekę i poczucie bezpieczeństwa), inspirującej (pokazuje nowoczesny świat i ułatwia zdobywanie informacji) i otwartej (dostępna dla każdego i otwarta na jego potrzeby).

Przedstawiciele samorządu postrzegają bibliotekę jako instytucję ważną i potrzebną oraz wspomagającą go w realizacji ważnych zadań i rozwiązywaniu problemów społecznych.

Aby pokazać jej wielofunkcyjność i wielozadaniowość zaproponowaliśmy spotkanie „Na KAWIE z biblioteką”. Metaforazawarta w tytule ma na celu pokazanie w atrakcyjny i interesujący sposób rolę współczesnej biblioteki w pięciu ważnych dla mieszkańców obszarach:

Kulturze
Animacji
Wiedzy
Informacji
Edukacji

Dodatkowo podczas Gali Kultury powiatu Bialskiego listy gratulacyjne marszałek województwa lubelskiego za działania na rzecz kultury i wyjątkową pracę przyznał Magdalenie Pepa – dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie oraz Beacie Korolczuk z Filii GBP w Żerocinie. Natomiast z rąk starosty bialskiego Magdalena Pepa otrzymała list z podziękowaniami za współpracę i wsparcie kultury w powiecie bialskim.

W trakcie Gali uchonorowana została również specjalnym wróżnieniem dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim - Halina Bugajewska. Otrzymała ona medal "W dowód uznania" za zasługi na rzecz bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przyznany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male