YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Na plażę do Drelowa

24 lipca 2020 13:15:48 | autor: Anna Ostapiuk
Dla tych, którzy w tym roku wybrać się na nadmorską plażę nie mogą, drelowski ośrodek kultury przygotował alternatywę w postaci boiska plażowego. Sport i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu dla całej rodziny to najnowsza wakacyjna oferta GCK wpisująca się w ograniczenia epidemiczne związane z prowadzeniem zajęć stacjonarnych.

Boisko do piłki plażowej przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie (GCK Drelów)

W najnowszej ofercie Gminnego Centrum Kultury w Drelowie od kilku dni znajduje się możliwość bezpłatnego korzystania z boiska plażowego, które zostało usypane na dotąd niewykorzystanej, pokrytej trawnikiem przestrzeni przy ośrodku. Przykuwająca wzrok jasna połać terenu, której przygotowanie pochłonęło 150 ton piasku, na stałe wpisze się w drelowski krajobraz, bowiem, jak zapewnia dyrektor GCK, boisko nie tylko zapewni wakacyjny wypoczynek mieszkańcom, ale też posłuży do przeprowadzania licznych turniejów siatkówki. - Obecna sytuacja epidemiczna wskazuje na to, by unikać zajęć w pomieszczeniach zamkniętych. Wyjście na zewnątrz, na świeże powietrze, jest zatem świetną alternatywą. Dodatkowo w statucie naszego centrum mamy zapis o dbaniu o kulturę fizyczną w gminie. Powstał więc pomysł stworzenia takiego obiektu sportowego, jakiego dotąd w gminie jeszcze nie było. Lokalna młodzież od dawna zgłaszała potrzebę budowy tego typu boiska i to był dla nas podstawowy bodziec do tego, by taką inwestycję podjąć - opowiada o inwestycji jej pomysłodawca dyrektor Michał Olesiejuk

Boisko o wymiarach 12x20 m pokryte warstwą jasnego, przywodzącego na myśl nadmorskie plaże piasku, choć dostępne dopiero od dwóch dni, już zdobyło grono amatorów w różnym wieku. Dzięki regulowanym liniom i siatce można na nim grać w piłkę siatkową i badmintona, a sam piasek świetnie sprawdza się jako wielka piaskownica dla najmłodszych. Dodatkowo GCK oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. Z atrakcji można korzystać bezpłatnie każdego dnia, ponieważ siatka, której wysokość można dowolnie modyfikować, będzie rozpięta na stałe, a teren nie będzie zamykany. Obiekt będzie w pełni monitorowany, co zapewni bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Atutem inwestycji jest jej wakacyjne przeznaczenie. Budowa boiska została tak zaplanowana i przeprowadzona, by mogło ono służyć mieszkańcom już w okresie letnim, pełniąc rolę placu, na którym może spędzić aktywnie czas cała rodzina. Na najbliższy czas zaplanowano poszerzenie infrastruktury o ławeczki, kosze i dodatkowe zabezpieczenia, np. w formie ochraniaczy słupków. - Na początek sierpnia planujemy turniej na otwarcie boiska, a i przez cały miesiąc na pewno niejeden taki turniej również się odbędzie. Liczę na to, że będą to turnieje rangi jak najwyższej, wskazuje na to również nasza wieloletnia współpraca z międzyrzecką SP3 - zdradza wakacyjne sportowe plany dyrektor Olesiejuk. - Wkrótce w ramach tej współpracy rozpoczniemy także projekt dotyczący bezpłatnej sekcji siatkarskiej, ponieważ chcemy zachęcić uczniów klas III-IV szkoły podstawowej do uczestnictwa w nowej drużynie siatkarskiej, którą poprowadzi profesjonalna kadra szkoleniowców. Wakacyjne korzystanie z drelowskiego boiska plażowego to dobry początek do złapania siatkarskiego bakcyla. - Boisko przyjęło się dość dobrze i mam nadzieję, że zgłoszone zapotrzebowanie przełoży się na frekwencję na nim. Nasza inwestycja cały czas jest w trakcie realizacji, zatem o dalszych szczegółach, kosztach i jej etapach będziemy informować w późniejszych terminach - zapewnia dyrektor Olesiejuk.

__________________
Fot. GCK w Drelowie

 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (26 lipca 2020 10:13:44) To coś w rodzaju warszawskiej ,,Strefy Relaksu,,. Wróżę takie samo zainteresowanie. autor: HIHOT
    logo male