YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Na sportowo z dotacją FWW

18 lutego 2020 19:42:14 | autor: Anna Ostapiuk
Organizacje pozarządowe coraz częściej sięgają po środki zewnętrzne, poszerzając tym samym oferty zadań realizowanych na rzecz mieszkańców. Dodatkowo dzięki Funduszowi Wkładów Własnych mogą starać się o atrakcyjne dofinansowania. Dzięki mechanizmowi, który w gminie Międzyrzec Podlaski działa z powodzeniem od pięciu lat, prawie 200 młodych ludzi skorzysta z bogatej oferty dwóch klubów sportowych.

Nauka jazdy na łyżwach w ramach oferty Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint Rudniki dofinansowanej ze środków FWW (fot. PSP w Rudnikach)

Fundusz Wkładów Własnych gminy Międzyrzec Podlaski działa od 2015 r. umożliwiając organizacjom pozarządowym wsparcie w postaci finansowania wkładów własnych do 25% wartości zadań w projektach, w których pozyskały one dotacje ze środków zewnętrznych typu fundusze UE, granty rządowe itp. W ogłoszonym przez gminę Międzyrzec Podlaski tegorocznym otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach Programu Funkcjonowania Funduszu Wkładów Własnych wyłoniono dwie organizacje, którym przyznano dofinansowanie na działania upowszechniające sport w roku 2020. Konkurs ofert ma charakter cykliczny, przy czym wnioski o wsparcie mogą być składane do 15 dnia każdego miesiąca, począwszy od lutego aż do października.

W ramach dotacji przyznanych w lutym br. międzyrzecka gmina dofinansuje oferty dwóch klubów sportowych z Rudnik i Rzeczycy.

Z oferty Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint Rudniki „Zajęcia sportowe ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych” skorzysta 72 uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnikach, dla których przewidziano naukę pływania, jazdy na łyżwach na sztucznym lodowisku i jazdy na nartach. W ramach zadania przewidziano również transport dla uczestników. Kwota wsparcia z Funduszu Wkładów Własnych to 2.900 zł, a całkowita wartość zadania razem z dotacją pozyskaną z Ministerstwa Sportu i Turystyki  to 15.328,60 zł.

„Piłkę nożną z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej” zaproponował Gminno Ludowy Klub Sportowy „KRZNA” w Rzeczycy, który wsparto kwotą 3.000 zł, przy całkowitej wartości zadania sięgającej 18.000 zł. W ramach tego zadania grupa 116 dzieci i młodzieży z obszaru gminy skorzysta z zajęć gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, której celem jest korygowanie i przeciwdziałanie zaburzeniom statyki. Oferta, która zostanie zrealizowana w czterech lokalizacjach, jest kompozycją ćwiczeń, zabawy i nauki gry w piłkę nożną.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (19 lutego 2020 09:25:51) A co tam słychać na stoku narciarskim? Duże kolejki? autor: gość
  (18 lutego 2020 22:23:45) heheszki HIHI w Międzyrzecu może niektórzy nie słyszeli o sposobach korekcji wad postawy, ale w Ministerstwie Sportu wiedzą na co dają pieniądze autor: Danuta
  (18 lutego 2020 22:15:02) Leniuszek Najlepiej jest być tym co nic nie robi siedzi w domu , czeka aż żona wróci z pracy bo np. cały dzień pilnowała przejścia, bo do wczesnej emerytury socjalnej brakuje pare lat. A jedyne co masz do roboty, to wyjść z mieszkania socjalnego, które dało Państwo, zrobić zakupy za Państwowe pieniądze, które co miesiąc wpadają na konto, „bo się należą”Kupić w np Lidlu bułeczki, wrócić do domu i komentować na laptopie, który dało Państwo na wsparcie „biednych” (nierobów) i pisać jakie to Państwo jest beee. Bo daje tym czy tym, a mi za dużo nie daje. Poziom zero. autor: Swój
  (18 lutego 2020 21:22:22) hihi Nie ma to jak wyciąganie rąk po samorządowe pieniądze. Kto to słyszał o korekcji wad postawy u chorych dzieci leczone piłką nożną - nieporozumienie czy wyciąganie kasy? autor: śmieszne ale prawdziwe
  logo male