YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Na zakazie z nadkompletem

9 października 2020 16:29:05 | autor: redakcja/KPP Radzyń Podlaski
Mieszkaniec gminy Drelów przewoził busem o trzy osoby więcej niż zezwalały na to dokumenty pojazdu. Ponadto siedział za kierownicą pomimo sześciu aktualnych zakazów kierowania pojazdami.

Fot. KPP Radzyń Podlaski

W czwartek policjanci z radzyńskiej drogówki w miejscowości Zbulitów Duży zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic, z widocznymi uszkodzeniami przedniej części pojazdu. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym maksymalna liczba osób, które mogły być przewożone w tym aucie wynosiła dziewięć. Tymczasem mundurowi w trakcie kontroli stwierdzili, że 32-letni mieszkaniec gminy Drelów przewozi dwanaście osób.

Ponadto kierujący poinformował policjantów, że nie posiada prawa jazdy. Gdy funkcjonariusze sprawdzili kierowcę w policyjnych systemach okazało się, że ma on sześć aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

32-latek przewożąc większą liczbę osób niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu  popełnił wykroczenie, za co został ukarany mandatem karnym. Za popełnienie kolejnego przestępstwa mężczyzna stanie przed sądem. Kodeks karny za złamanie zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny auta za uszkodzenia. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (15 października 2020 05:55:37) On Jest do zabrania jak ma wystające ostre krawędzie tak jak w tym przypadku a mógłbyś sobie nie oddawać teraz i tak wszystko elektronicznie się odbywa autor: N
  (14 października 2020 23:35:00) Eee Jeżeli światła działały to w życiu bym nie oddał dowodu rejestracyjnego, potłuczone auto nie jest powodem do zabrania dokumentu. autor: Eee
  (14 października 2020 07:57:31) .... Gówna na łące rozjeżdżać,a nie jeździć po drodze xD autor: sekspasterka
  (11 października 2020 14:01:31) 6 zakazów ! ludzi ganiaja za durne maseczki a ten sobie jezdzi i nic autor: gość
  logo male