YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Nagrody za talent

21 listopada 2014 12:35:00 | autor: redakcja
Podczas Gali Kultury Powiatu Bialskiego, która odbyła się w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, nagrodzono młodych ludzi, którzy swoim talentem promują powiat na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej czy międzynarodowej. Wśród wyróżnionych nie zabrakło uczniów z Międzyrzeca.

Fot. Starostwo Powiatowe

Tytuł Bialski Talent 2013 otrzymała piątka uczniów, w tym aż troje z Międzyrzeca. W dziedzinie kultury wyróżniono 18-letniego Sebastiana Trochymiuka, który od siedmiu lat zajmuje się tańcem towarzyskim i ma na koncie wiele nagród. Sebastian nie mógł odebrać nagrody osobiście, gdyż tego samego dnia uczestniczył w zawodach tanecznych. W jego imieniu przyjął ją Andrzej Zygmunt, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Wł. Sikorskiego.

Kolejną nagrodzoną - również z LO w Międzyrzecu - była 16-letnia Dominika Poręba, która otrzymała statuetkę za osiągnięcia naukowe (sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych). W Romanowie towarzyszyła jej mama Dorota, która jest jednocześnie opiekunem naukowym córki.

Najmłodszym laureatem Bialskich Talentów 2013 był 8-letni międzyrzecki szachista Jurek Rzeńca, który na galę przyjechał z rodzicami Renatą i Krzysztofem oraz trenerem Łukaszem Dymkiem.

Wicestarosta Jan Bajkowski laureatom wręczył dyplomy, statuetki i nagrody pieniężne.


Bialskie Talenty z międzyrzeckiego LO


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male