YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Najlepsi recytatorzy w powiecie bialskim

15 maja 2018 11:23:57 | autor: redakcja
W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego. Doskonale wypadli reprezentanci międzyrzeckich szkół – Daria Myszka i Jan Bogucki. Wyróżniono uczniów z gminy Drelów.

Mały Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe 2018

 

Rywalizowało około 30 młodych recytatorów, którzy wygrali eliminacje miejskie i gminne. Ich popisy oceniało jury w składzie: Halina Bugajewska, Leszek Sokołowski, Anna Czerwińska, Danuta Grzeszyk, Jolanta Adamczyk i Maria Kuczborska. Zwycięzcom nagrody wręczył dyrektor MOK Andrzej Marciniuk.

W grupie młodszej, w której rywalizowali uczniowie klas I-III szkół podstawowych zwyciężyła Julia Malczuk z Leśnej Podlaskiej. Drugie miejsce przyznano dla Jana Boguckiego z międzyrzeckiej SP nr 1, a trzecie dla Julii Derehajło z Konstantynowa. Wyróżnienie otrzymał Maksymilian Artecki z Chotyłowa.

W grupie starszej uczniów klas IV-VI najlepszy był Bartłomiej Juszkiewicz z Konstantynowa. Drugie miejsce jury przyznało dla Darii Myszki z międzyrzeckiej SP nr 3, a nagrodę za trzecie miejsce zdobyła Maja Doroszuk z Konstantynowa. Wyróżniono Michała Gadomskiego z Łomaz, Oliwię Borowik z Szach i Rafała Balaka z Szóstki.

Do udziału w eliminacjach wojewódzkich zakwalifikowali się międzyrzeczanie: Jan Bogucki i Daria Myszka. Obok nich powiat bialski będa reprezentować Julia Malczuk i Bartłomiej Juszkiewicz.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (18 maja 2018 10:55:14) Wszyscy powinniśmy dbać o wykorzenienie takich błędów, zwracać na nie uwagę. Nie pozwalajmy aby śmiano się z nas. Zwracajmy dzieciom uwagę, że nie mówi się np: choć do tata, podaj tatowi. Jak to słyszę, a niestety bardzo często, to aż płakać się chce. autor: ja
  (17 maja 2018 23:00:02) No właśnie, regionalizm. I to nas wyróżnia od innych stron Polski! autor: gość
  (16 maja 2018 16:08:00) Do Gosc Potwierdzam. Już kilka razy zwracałam na to uwagę. Niestety to taki zakorzeniony regionalizm. Może za którymś razem wreszcie zaskoczy. autor: Ja
  (15 maja 2018 16:47:36) ... Poprawnie jest " nagrodę przyznano Julii... " a nie "dla Julii" autor: Gosc
  logo male