YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Najpierw sprzedał, potem zgłosił kradzież

2 lutego 2016 13:17:40 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego przeprowadzą postępowanie w sprawie fałszywego zawiadomienia o kradzieży samochodu. Dzięki żmudnej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego udało się udowodnić, że nie doszło do zgłoszonej w ubiegłym roku kradzieży wartego ponad 80 tys. zł Volvo.

W maju 2015 r. do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się 45-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, który zawiadomił o kradzieży należącego do niego samochodu marki Volvo XC60 o wartości 82700 zł. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w godzinach rannych przyjechał do Miedzyrzeca i zaparkował samochód na ulicy Kościelnej. Kiedy po kilku godzinach wrócił samochodu już nie było.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy doszli do zaskakujących wniosków. Jak się okazało, rzekomy pokrzywdzony w rzeczywistości sprzedał swój samochód, a potem chcąc wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej – zgłosił jego kradzież.

Po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży auta, Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim wszczęła śledztwo w sprawie złożenia przez 45-latka zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania z tytułu zawartej polisy ubezpieczeniowej AC za utracony pojazd. Prowadzenie tej sprawy powierzono policjantom z Międzyrzeca.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (2 lutego 2016 15:59:44) Super sprawa ☺ autor: gość
    logo male