YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Najważniejsza wystawa w roku

20 października 2017 10:14:05 | autor: redakcja
Do 21 listopada w Galerii ES można oglądać wystawę podsumowującą XVII Ogólnopolski Plener Malarski, który odbył się w sierpniu w „Tęczowym Folwarku” w Krzymoszycach.

Wernisaż wystawy XVII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego (fot. Marek Wasiluk)

W zasobach Galerii ES jest już blisko 200 obrazów, które pozostawili artyści wystawiający tu swe prace. Część z nich jest eksponowana w siedzibie MOK oraz Urzędzie Miasta. Wiele z tych prac, to dzieła powstałe podczas Ogólnopolskich Plenerów Malarskich, które od 17 lat finansuje MOK.

- Spotykamy się od 2001 roku. Plenery dotąd miały swoją siedzibę w Międzyrzecu, Roskoszy i Danówce. Najwygodniej jest nam jednak w Krzymoszycach. W "Tęczowym Folwarku" spotykamy się regularnie od 2009 roku – mówi Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES, dla którego plenery są najważniejszym wydarzeniem w roku. - Co roku zapraszam naprawdę dobrych artystów, stąd też wystawa poplenerowa jest równie ważnym wydarzeniem – podkreśla kierownik Galerii ES.

Uczestnicy XVII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego

Renata Sobczak
Urodziła się i mieszka w Białej Podlaskiej. Pracuje w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, gdzie zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży, projektowaniem graficznym oraz scenografią. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, w 2017 roku - Poplenerowa wystawa "Neple 2016" oraz udział w Parku Sztuki w Białej Podlaskiej.

Dorota Szczepanowska
Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w roku 2007 w Pracowni Litografii dr J. Cywickiego i Pracowni Malarstwa prof. B. Szubińskiej. Laureatka VI International Biennial of Drawing, 2008 - Pilsen / Niemcy, nagrodzona "Certificate of the Highest Ouality". Zajmuje się rysunkiem i malarstwem.

Andrzej Szczerbicki
Urodził się w 1956 w Międzyrzecu Podlaskim. Ukończył historię sztuki na KUL w Lublinie. Pracuje w MOK w Międzyrzecu Podlaskim gdzie kieruje Galerią ES. Organizator Ogólnopolskich Plenerów Malarskich oraz wielu środowiskowych inicjatyw plastycznych. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich na terenie całego kraju. W dorobku artystycznym 16 wystaw indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Barbara Szubińska
Urodzona w 1934 r. w Skrzynnie. Ukończyła ASP w Warszawie. Studia pod Kierunkiem S. Szczepańskiego i A. Nacht-Samborskiego. Działalność twórcza od 1960 roku. W dorobku artystycznym ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich wystawach malarstwa i rysunku. Jest nauczycielem akademickim. Jej prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wiktoria Tołłoczko-Tur
Urodziła się w 1943 roku w Tołłoczkach na Grodzieńszczyźnie. W 1968 dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 1980 roku zdobyła uprawnienia konserwatora dzieł sztuki. W latach 1982-1992 pracowała w Pracowni Konserwacji Zabytków Oddział w Białymstoku. Od 1992 prowadzi własną pracownię malarsko-konserwatorską. Co roku bierze udział w plenerach i wystawach poplenerowych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Białymstoku.

Jacek Wojciechowski
Urodził się w 1954 roku w Lublinie. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego w roku 1980. Od 2000 r. profesor nadzwyczajny UMCS i od tego też roku kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie Od 1980 roku jest członkiem ZPAP. Od 2011 profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 50 wystawach zbiorowych (Polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA. Zorganizował 23 wystawy indywidualne, laureat 13 nagród i wyróżnień.

Michał Borys
Urodził się w 1970 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 1995 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem za pracę zrealizowaną w Pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. W latach 2009-2012 prowadził Pracownię Rysunku i Malarstwa w Katedrze Architektury Wnętrz na Wydziale Sztuki Mediów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Prodziekan Wydziału Malarstwa kadencji 2012-2016. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na macierzystym wydziale, gdzie prowadzi VI Pracownię Rysunku dla studentów II-V roku oraz Pracownię Współczesnych Form Rysunku dla studentów IV-V roku.

Andrzej Brzegowy
Urodzony w 1962 roku w Radomiu. Studia w latach 1987-1992 na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w pracowni grafiki prof. Andrzeja Bartczaka, aneks w pracowni malarstwa prof. Julisza Narzyńskiego. Obecnie pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, gdzie prowadzi zajęcia z grafiki i rysunku. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, rzeźbą i malarstwem. Pisze także teksty o sztuce oraz krótkie utwory literackie. Zorganizował 14 wystaw indywidualnych i brał udział w ok. 80 wystawach zbiorowych.

Jan Norbert Dubrowin
Urodzony w 1957 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom z zakresu tkaniny unikatowej i malarstwa uzyskał w 1981 roku w pracowni Antoniego Starczewskiego i Wiesława Garbolińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. W latach 1991-1993 był wykładowcą malarstwa i rysunku w Schola Posnaniensis w Poznaniu. Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Brał udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. W 2006 z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej uhonorowany został Brązowym Medalem za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Główne cechy jego twórczości to realistyczne przedstawianie świata i malarskie podejmowanie problemu światła i cienia.

Grażyna Grabowska
Urodzona w 1953 r. w Niedrzewicy Dużej. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa Mieczysława Hermana w 1983, studia podyplomowe z zakresu "Sztuka" na tejże uczelni. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Małgorzata Hołówka
Urodzona w 1954 roku w Krakowie. Studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom w 1980 r. w pracowni prof. A. Pietscha i A. Hoffmanna. Uprawia grafikę warsztatową, rysunek i malarstwo. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie pracuje jako dyrektor w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie.

Izabela Kita
Urodzona w 1978 roku w Częstochowie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Wielokrotnie nagradzana za twórczość malarską. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Zajmuje się malarstwem, fotografią, projektowaniem, aranżacją wnętrz, oraz pracą pedagogiczną. Mieszka i pracuje w Częstochowie.

Piotr Kowieski
Urodził się w 1968 r. w Białej Podlaskiej. Jego wystawy indywidualne prezentowane były w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej (2012) i Galerii Schody w Warszawie (2015). W 2015 roku jego obrazy wystawiane były na zbiorowej wystawie w Bułgarskim Instytucie Kulturalnym w Warszawie. W 2016 roku wystawiał swoje obrazy na Polskim Festiwalu Sztuki Orzeł 2016 w Warszawie. Wystawa indywidualna w Terespolu (2016) i we Wrocławiu (2017). Udział w zbiorowej wystawie malarstwa w siedzibie ZPAP w Łodzi (2017). Współpracuje z Galerią Orthwein i Stowarzyszeniem Twórców Niezależnych Amarant. Członek Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.

Dorota Kulicka
W 2000 r. ukończyła studia magisterskie - pedagogika specjalna UMCS w Lublinie. W roku 2012 ukończyła studia licencjackie "Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych", dyplom artystyczny pt. "W drodze" w Zakładzie Rysunku i Malarstwa II UMCS. Nauczyciel - pedagog specjalny Zespołu Szkół w Łomazach. Od kilku lat zajmuje się malarstwem i rysunkiem.


Wernisaż wystawy XVII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male