YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nalot pograniczników

24 lutego 2021 08:00:40 | autor: redakcja/NOSG
Na jednej z posesji w Międzyrzecu Podlaskim funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli papierosy z przemytu o wartości prawie 40 tys. zł. Zatrzymano 60-latka, który był właścicielem trefnego towaru.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach przyjechali do Międzyrzeca w ramach działań wymierzonych w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych. Mundurowi weszli na teren jednej z posesji, bo otrzymali informacje, że mogą się tam znajdować znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu.

Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz pojazdu znajdującego się na terenie posesji. Funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 51 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości blisko 40 tys. zł. Jak ustalono, kontrabanda była wcześniej skupowana od podróżnych, którzy przyjechali przez wschodnią granicę do Polski. Czasowo była składowana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju, gdzie zamierzano ją sprzedać z dużo większym zyskiem.

Właścicielem ujawnionego „trefnego towaru” okazał się 60–latek, który nie dość że „nie zarobi” na swoim nielegalnym procederze, to jeszcze odpowie za przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych, co usankcjonowane jest wysoką karą grzywny.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 20 mln zł.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (3 kwietnia 2021 15:11:21) Ja nie pale i nie wiem, ale słyszałem nie raz, nie dwa, ze na partyzantów, bez pardonu można kupić papierosy bez polskiej akcyzy. Prawda, czy plotki? autor: gość
    (3 kwietnia 2021 11:29:39) TAKIE PIERDOL*** ta ludzie chca dorobic bo ledwo koniec z koncem dociagaja, a w preclu,budki przy pkp kupisz ruskie szlugi i to klikane ,placac kartą nawet haha, wstyd , szkoda starszego Pana. autor: ***** ***
    (24 lutego 2021 10:40:21) bajka pewno jakiś typek ze wschodu na woził a potem sprzedał typka , raczej nic nie dzieje sie od tak , są przypadki podstawienia wozaka a potem sukces autor: czesio
    logo male