YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Napadł na starszego pana

18 listopada 2017 15:45:03 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 57-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Jest on podejrzany o dokonanie rozboju na mężczyźnie w podeszłym wieku.

Fot. KMP Biała Podlaska

 

Do zdarzenia doszło w minioną środę po południu na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Przed godziną 17 dyżurny komisariatu powiadomiony został o rozboju na szkodę starszego mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Mundurowi ustalili, że do mieszkania starszego pana wszedł znany mu 57-latek. Wykorzystując wiek pokrzywdzonego szarpał go za ręce oraz spowodował jego upadek na podłogę. Sprawca wyrwał mężczyźnie portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz dowód osobisty. Po całym zdarzeniu zbiegł. Łupem sprawcy padły pieniądze w kwocie 300 zł.

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę. Na widok mundurowych próbował uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. 57-latek trafił do policyjnego aresztu. Jest on znany funkcjonariuszom międzyrzeckiego komisariatu z wcześniej popełnionych przestępstw.

Wobec Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna odpowiadać będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male