Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
7.5°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Narodowe Czytanie w Halasach

13 września 2022 10:38 | autor: Karolina Kieruczenko, PSP Halasy
Uczniowie i ich nauczyciele z Halas wzięli udział w Narodowym Czytaniu 2022 (fot. PSP w Halasach)

Do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej w Halasach. "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza czytali uczniowie i ich nauczyciele.

7 września w Publicznej Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Halasach odbyło się Narodowe Czytanie "Ballad i iomansów" Adama Mickiewicza. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Katarzyna Radzikowska, po czym uczniowie i uczennice oraz ich nauczyciele przeczytali fragmenty utworów "Lilie", "Świtezianka" i "Powrót taty".

Reprezentacja uczniów to między innymi uczniowe klasy VII i VIII: Julia Tomczak, Gabrysia Pawłowicz, Ania Induszko, Wiktoria Kasianiuk, Karolina Duda, Wiktoria Oświt, Marcel Stefaniuk, Filip Domański i Kacper Pawłowski. Grono pedagogiczne biorące udział w akcji zasilili Joanna Pawluk, Anna Muszyńska, Paweł Golbiak oraz Karolina Kieruczenko. Do wspólnego czytania dołączyła również sołtys wsi Hałasy Marta Oświt.

Społeczność szkolna wysłuchała w skupieniu czytanych z podziałem na role utworów pogłębiając tym samym znajomość twórczości Adama Mickiewicza. Materiały przygotowały i opracowały polonistki zatrudnione w szkole - Ewa Brzozowska i Krystyna Semeniuk.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny