13.8°C

Nasi uczniowie wśród najlepszych w województwie

23 grudnia 2021 09:31 | autor: redakcja/ZPO3

13 grudnia na pływalni AQUA w Lublinie odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W tej rywalizacji nieźle zaprezentowali się międzyrzeczanie.

W Igrzyskach Dzieci rywalizowali uczniowie z klas VI i młodszych, natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej z klas VII-VIII. Możliwość startu w finałach wojewódzkich tych imprez wywalczyły 4 sztafety z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. W startach indywidualnych do finałów zakwalifikowała się dwunastka uczniów. Jak wypadli?

IGRZYSKA DZIECI

Sztafeta dziewcząt wystartowała w składzie: Natalia Dymitruk, Nina Babicz, Julia Babicka, Zuzanna Parafiniuk, Lena Piwowar, Anna Nestorowicz i Pola Pocztarska. Po pasjonującym wyścigu reprezentantki „Trójki” zajęły 4 miejsce.

Sztafeta chłopców zajęła 8 miejsce. Startowała w składzie: Filip Dąbrowski, Maksymilian Cap, Krystian Kociński, Szymon Szpura, Maksymilian Wysokiński, Marcel Filipiuk.

W startach indywidualnych Nina Babicz, Lena Piwowar, Maksymilian Cap, Cezary Pawłowski i Krystian Kociński uplasowali się na miejscach w drugiej dziesiątce.

Młodzież z „Trójki” do zawodów przygotowywała się pod okiem trenerów: Patrycji Karwowskiej i Wojciecha Lubańskiego.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Doskonały start zanotowała sztafeta chłopców w składzie: Cezary Cap, Wiktor Mironiuk, Filip Pocztarski, Jakub Chalimoniuk, Piotr Morgunowicz, Karol Petruczenko i Jakub Oleksiuk. Podopieczni Wojciecha Lubańskiego po zaciętej walce zajęli 1 miejsce z czasem 1;16,07.

11. SP 1 Krasnystaw - 1:43.71

Dziewczęta z „Trójki” w finałowym wyścigu zajęły 7 miejsce. Nasza sztafeta wystartowała w składzie: Aleksandra Oklińska, Adrianna Antończuk, Olena Babicz, Daria Koleśnicka, Daria Makaruk i Lena Andrzejewicz. Opiekunami młodych pływaczek byli Wojciech Lubański i Jarosław Mikołajczuk.

W startach indywidualnych dobrze popłynęli uczniowie z kl. 8 pływackiej. Wiktor Mironiuk był najszybszy na dystansie 50m st. grzbietowym z czasem 28,86. W wyścigu na dystansie 50m st. dowolnym 2 miejsce zajął Filip Pocztarski (25,59), a Cezary Cap był na tym dystansie czwarty (25,7).

Aleksandra Oklińska zajęła 9 miejsce na dystansie 50m st. grzb. Adrianna Antończuk, Jakub Chalimoniuk i Karol Petruczenko tym razem uplasowali się w drugiej dziesiątce zawodów.