YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Natura w Galerii ES

19 kwietnia 2017 21:39:27 | autor: redakcja / Leszek Szczerbicki
Fotografia potrafi przenieść nas w przeszłość, zatrzymać czas, uchwycić wyjątkową chwilę. Tak jak słowa, wyrażają uczucia, opowiadają o emocjach. Są pamiątką, nośnikiem wspomnień.

Dostrzec naturę - prezentacja fotografii Seniorów z pracowni fotograficznej MOK (fot. Monika Kowalczyk)

Również wśród międzyrzeckich seniorek znajduje się pokaźne grono pań nie rozstających się ze swoim notatnikiem-aparatem, które mogą pochwalić się uchwyceniem w kadrze uroczych chwil. Możemy się o tym przekonać oglądając wystawę „Dostrzec naturę”. Jest to wynik pasji dziewięciu wrażliwych kobiet, które zaczynały ucząc się podstaw fotografii cyfrowej, kompozycji, kadrowania oraz pracy w programach graficznych. Zajęcia są prowadzone w pracowni fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury przez instruktor Anetę Pliszkę.

Fotografie prezentują różne nurty i rodzaje analizy otaczającego nas świata. Są tu pejzaże, krajobrazy i detale, upalne lato i zimowe malowidła mrozu, A€“ wszystko to można znaleźć na wystawie podsumowującej kilkuletnią fotograficzną pracę międzyrzeckich seniorek.

Dobre zdjęcia krajobrazowe nie są dziełem przypadku. Wymagają cierpliwości i wiedzy autorów, a o te cechy wśród fotografów dziś najtrudniej. Zdarza się, że najlepsze zdjęcia są efektem szczęścia, ale pamiętajmy, że szczęście sprzyja przygotowanym.

Przykładem jest cykl Janiny Trzpil, która fotografowany konkretny kadr „Widok z mojego okna” zapisywała w różnym okresie czasu, notując zmienność otaczającej nas przyrody. Poszukiwanie doznań artystycznych w urokach zimy Marty Grochowskiej zaowocowało natomiast cyklem prac o charakterze graficznym.

Część prac  znajdujących się na wystawie powstała podczas warsztatów, które odbyły się w ogrodach Arboretum w Bolestraszycach, pozostałe w okolicach Międzyrzeca na wspólnych foto-wycieczkach o różnych porach roku. Autorki obserwując piękno podlaskiej przyrody starały się uchwycić kadry niepospolite i nieoczywiste, co jest ich wielkim atutem.

Obecna wystawa jest potwierdzeniem potrzeby wypowiedzi ludzi, którzy się tym zajmują z pasją, jest to obraz świadomości lokalnego środowiska fotograficznego.

Wystawę można oglądać do 29 kwietnia. Prezentowane są na niej prace Henryki Domańskiej, Lucyny Domańskiej, Marty Grochowskiej, Zdzisławy Korniluk, Marii Kuczborskiej, Zofii Marczuk, Elżbiety Miszczak, Mirosławy Sidorczuk, Janiny Trzpil i Anety Pliszki.


Dostrzec naturę - wernisaż w galerii "ES"


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male