Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt

Nie będzie dożynkowej zabawy

14 sierpnia 2017 20:03 | autor: redakcja

Bardzo skromny charakter będą miały tegoroczne uroczystości święta plonów w gminach Drelów i Międzyrzec Podlaski. Wszystko to z powodu szalejącego w powiecie bialskim afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Na terenie gminy Międzyrzec wykryto już dwa ogniska choroby, która nie zagraża ludziom, ale jest zabójcza dla trzody chlewnej. W gospodarstwach, w których stwierdzono ASF, wybijane są całe stada świń. Tymczasem obecność choroby potwierdzono już w miejscowościach Bereza i Sitno. W obszarze zagrożonym chorobą znajduje się gmina Drelów oraz miasto Międzyrzec. Wójtowie gmin sąsiadujących z Międzyrzecem uznali, że nie jest to najlepszy czas na świętowanie dożynek.

- Program dożynek ograniczony zostanie do uroczystej mszy św. w intencji rolników i ich rodzin, tradycyjnego przekazania darów chleba oraz udziału wieńców dożynkowych we mszy świętej – poinformowali w specjalnym komunikacie wójt Krzysztof Adamowicz i przewodniczący rady gminy Międzyrzec Andrzej Pietruk.

Msza święta zostanie odprawiona 27 sierpnia o godz. 12 w kościele pw. św. Barbary w Dołdze. Nie będzie natomiast zapowiadanego festynu w Puchaczach.

Podobnie zdecydował wójt Piotr Kazimierski. Dożynkowe uroczystości w gminie Drelów odbędą sią 20 sierpnia w Witorożu. Rozpocznie je o godz. 12 msza święta, a zakończy prezentacja i konkurs dożynkowych wieńców.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (16 sierpnia 2017 14:56)
  Koło gminy ???
  autor: gość

  (16 sierpnia 2017 11:39)
  no, a na butach? rękach? Na oponach zgubiłem to coś w Międzyrzecu, jak pomykałem np. 80 km/h.
  autor: gość

  (16 sierpnia 2017 09:02)
  A co to ma wspólnego z dozynkami ???
  autor: gość

  (15 sierpnia 2017 21:42)
  taki jest cel ze nie przenosisz choroby na oponach, lepsze to niz NIC
  autor: gość

  (15 sierpnia 2017 17:38)
  może ktoś mi wytłumaczyć jaki jest cel rozkładania mat. Stąpam nogami po sitnym. wsiadam do samochodu, przejeżdżam przez maty. Następnie wysiadam w maniach, tam chodzę w tym samym obuwiu.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny