YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Nie powinien siadać za kierownicę

23 sierpnia 2017 13:49:32 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Zatrzymany przez drogówkę kierowca z gminy Drelów miał 1,6 promila alkoholu w organizmie i posiadał ponadto dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce w Rogoźniczce na drodze krajowej nr 2. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Daewoo. Powodem było popełnienie wykroczenia drogowego przez kierowcę.

Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec gm. Drelów. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 33-latek podróżował „na podwójnym gazie”. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie na koncie mężczyzny. Posiada on bowiem orzeczenie sądu zakazujące mu dożywotnio poruszanie się wszelkimi pojazdami. Nie posiadał również podczas kontroli wymaganych przepisami dokumentów.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie również konsekwencje innych popełnionych wykroczeń.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (28 sierpnia 2017 19:34:04) Potrącenie Bardzo prosze o kontakt panią , która w sobotę 26.08.2017r o godzinie 6,45 potraciła prawidłowo jadącą rowerzystkę .Miała odwiedzić ją wg światków zdarzenia . Brak zainteresowania ............? autor: x
    logo male