YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nie wyrzucaj jedzenia, podziel się!

26 lutego 2021 09:15:48 | autor: Urząd Miasta
Lodówki społeczne, zwane też jadłodzielniami bądź wspólnymi lodówkami zakładane są przez różne organizacje, grupy społeczne w wielu miastach w Polsce. Jedna z nich pojawiła się w Międzyrzecu Podlaskim. To wspólna akcja urzędu miasta, Pizzerii Italiana przy wsparciu fundacji Weźpomóż.pl.

Lodówka społeczna to ogólnodostępna witryna chłodnicza, z której mogą korzystać osoby naprawdę potrzebujące jedzenia oraz te, które chcą się nim podzielić. - Zamysł jest bardzo prosty. Masz za dużo jedzenia - wkładasz je do lodówki, a każda osoba może takim jedzeniem się podzielić. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują – mówi Jan Piontek, prezes fundacji Weźpomóż.pl.

- Miasto bardzo chętnie włącza się w społeczne inicjatywy, a na tę odpowiedzieliśmy z radością, zwłaszcza że to mama właścicielki pizzerii Italiana – pani Agnieszka Skóra zaproponowała lokalizację. Jesteśmy ciekawi reakcji mieszkańców i mamy nadzieję, że lodówka przyjmie się tak jak w innych miastach. Chcemy przy okazji zwrócić uwagę na problem marnowania żywności i zachęcić do dzielenia się z innymi – podkreśla Zbigniew Kot, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

Władze miasta zapraszają do współpracy organizacje pozarządowe. Wspólnie z Podlaskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych będą zabiegać o pozyskiwanie żywności z marketów.

Lodówka dotarła już do Międzyrzeca 25 lutego, w piątek 26 lutego będzie instalowana przy ul. Partyzantów 2. Zachęcamy mieszkańców, ale także właścicieli restauracji i sklepów do regularnego zaopatrywania społecznej lodówki. Pamiętajmy, aby przynosić świeże, szczelnie zapakowane posiłki. Dobrze jest też przykleić informację z datą przyrządzenia posiłku.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (16 marca 2021 10:59:54) Lodowki rosną jak grzyby po deszczu a sanepid milczy. Co wiecej stronka weźpomoż.pl nie działa. No ale wazne ze coś sie dzieje. Jest okazja na foty. autor: gość
  (28 lutego 2021 12:10:53) sołtys Nie rozumiem inicjatyw platfusów. Była kiedyś kuchnia parafialna. Starszyzna miasta wie czemu ja zamknęli (rozbestwianie patologii i bezrobotnych (takie 50+). Fundacja "podaj dziecku pomocną dłoń" rozdaje jedzenie. Tam przyjeżdżają samochodami i reklamówkami biorą (100+). MOPS działają - może warto, tą ostatnią instytucje zaudytować. Bo tak naprawdę, każdy wie, że ci co potrzebują łapy nie wyciągają. A dzieciaki zasmarkane biegają autor: gość
  (27 lutego 2021 12:04:38) Bardzo dobry pomysł. autor: hubert
  (27 lutego 2021 10:33:52) No to menele będą mieli darmową zagryche autor: Anna
  (27 lutego 2021 10:15:45) Miasto inwestuje w dokarmianie zwierząt i obcokrajowców. autor: gość
  (26 lutego 2021 16:09:50) Tylko cicho sza!!!! Nic nie mówić Ukraińcom !!! autor: HiHOT
  (26 lutego 2021 15:25:15) Na jakiej ulicy jest ten blok autor: gość
  (26 lutego 2021 14:01:03) Zła lokalizacja Zła lokalizacja. Lepszym miejscem byłby rejon bloku nr 4 :)) autor: Obywatel
  logo male