YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Niebezpiecznie na granicy gminy

7 stycznia 2021 16:20:21 | autor: Anna Ostapiuk
Ptasia grypa dotarła do granicy gminy Drelów. W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się ognisk zakaźnej choroby ptactwa wyznaczono obszary zapowietrzone i zagrożone.

Urząd gminy Drelów poinformował, że 5 stycznia br. w powiecie radzyńskim wykryto ognisko ptasiej grypy. Wysoko zjadliwa postać choroby wystapiła w miejscowości Lisiowólka, gm. Wohyń. Padło ok. 28 500 indyków, które znajdowały się w dwóch kurnikach.

W związku z tym, iż jest to choroba zakaźna zwierząt podlegająca obowiązkowi zwalczania, Wojewoda Lubelski wydał rozporządzenie dotyczące obszarów zagrożonych dla gminy Drelów. Obszar zapowietrzony wyznaczono w miejscowości Aleksandrówka, natomiast obszary zagrożone obejmują Worsy, Szóstkę, Wólkę Łózecką i Łózki.

Obszary objęte zagrożeniem wyznaczono również dla gmin Kąkolewnica, Komarówka Podlaska i Wohyń oraz dla miasta i gminy Radzyń Podlaski.

Mieszkańcy proszeni są o zapoznanie się z nakazami i zakazami wydanymi przez Wojewodę Lubelskiego w treści rozporządzenia oraz stosowanie się do wytycznych. Na obszarach zapowietrzonych i zagrożonych przede wszystkim należy przestrzegać nakazu odosobnienia drobiu w kurnikach i budynkach inwentarskich uniemożliwiając mu styczność z dzikim ptactwem. Bezwzględnie należy stosować środki bezpieczeństwa biologicznego.

Pełna treść Rozporządzenia nr 2 Wojewody Lubelskiego z dnia 6 stycznia 2021 r. dostępna jest tutaj ⇒ ROZPORZĄDZENIE.

________________
Źródło: UG Drelów

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male