YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Niedziela Palmowa w Żerocinie

24 marca 2016 21:26:58 | autor: redakcja
Liturgia Męki Pańskiej, uroczysty pochód z palmami, przegląd pieśni wielkopostnych oraz wielkanocne konkursy na najpiękniejszą pisankę i palmę to wydarzenia, w które obfitowało Spotkanie z Tradycją Wielkanocną, organizowane tradycyjnie co roku w Żerocinie.

Niedziela Palmowa w Żerocinie (fot. M. Smal)

Organizatorami spotkania było Gminne Centrum Kultury w Drelowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Żerocinie, wspomagane przez lokalną Ochotniczą Straż Pożarną. Obecni byli przedstawiciele gminnego samorządu z wójtem Piotrem Kazimierskim na czele, sołtysi oraz Koła Gospodyń z drelowskiej gminy. Nie zabrakło księdza proboszcza Wiesława Mańczyny oraz Franciszka Jerzego Stefaniuka wraz z małżonką.

Po mszy świętej zgromadzeni w uroczystym palmowym orszaku udali się do Domu Ludowego. Panie z KGW w Żerocinie ugościły wszystkich obecnych tradycyjnym wielkanocnym żurkiem, zaprosiły także do degustacji własnoręcznie upieczonych babek i mazurków. W międzyczasie można było podziwiać konkursową wystawę pisanek wielkanocnych, wykonanych techniką tradycyjną i współczesną, oraz palm ocenianych w kategorii indywidualnej i grupowej. W nastrój Wielkiego Tygodnia, pełnego skupienia i zadumy nad męką Pańską, wprowadził zebranych przegląd pieśni wielkopostnych w wykonaniu Zespołów Śpiewaczych z Żerocina, Kwasówki, Szóstki, Łózek, Leszczanki. Nie zabrakło „Bagnoszek” z Drelowa, „Worsianek” z Wors oraz „Czerwonych Korali” z Zahajek.

Konkurs na palmę wykonaną zespołowo

Do konkursu zgłoszonych zostało 10 palm ( Kobiety Aktywne z Drelowa, KGW Łózki, KGW Żerocin, KGW Kwasówka, KGW Worsy, KGW Szóstka, KGW Zahajki, KGW Aleksandrówka, KGW Leszczanka oraz Zespół Śpiewaczy „BAGNOSZKI” z Drelowa).

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „ BAGNOSZKI”

II miejsce – KGW Żerocin

III miejsce – Delegacja wsi Leszczanka

Konkurs na palmę wykonaną indywidualnie

I miejsce – Marianna Kalinka (Szóstka)

II miejsce – Stanisława Andrzejuk (Kwasówka)

III miejsce – Marianna Jędrzejewicz (Żerocin)

Konkurs na pisankę tradycyjną

I miejsce – Krystyna Korneluk (Leszczanka)

II miejsce – Anna Wróbel (Zahajki)

III miejsce - Anna Bobrek (Aleksandrówka)

IV miejsce - Stanisława Grochowska (Drelów)

Konkurs na pisankę współczesną

I miejsce – Elżbieta Panasiuk (Żerocin)

II miejsce – Anna Wróbel (Zahajki)

III miejsce – Renata Mikołajczuk (Leszczanka)


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male