YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Nielegalna plantacja

28 maja 2020 12:42:44 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Dużą pomysłowością popisał się mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski, który przygotował specjalny namiot, aby w nim uprawiać konopie indyjskie. Policjanci nie docenili jego starań.

"Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy kryminalnych z Międzyrzeca Podlaskiego jest zatrzymanie 28-letniego mieszkańca gminy Międzyrzec Podlaski" – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

27 maja funkcjonariusze weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez 28-latka. Z pozyskanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna może uprawiać tam konopie indyjskie. Na miejscu potwierdzili tę informację.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili specjalnie przystosowany namiot z oświetleniem i wentylacją, a w nim rośliny konopi innych niż włókniste o wysokości od 60 do 130 cm.

Funkcjonariusze ujawnili też specjalistyczny nawóz służący do uprawy, a na strychu kolejną roślinę konopi, która jak oświadczył 28-latek nie zmieściła mu się do namiotu.

Międzyrzeccy kryminalni znaleźli też susz marihuany, który wystarczyłby do sporządzenia ponad 60 porcji dealerskich tego narkotyku.

Całe znalezisko zabezpieczono, a 28-latka zatrzymano do wyjaśnienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3 tys. zł.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 maja 2020 17:43:08) Spij Spokojnie ORMO Czuwa. autor: hi
    logo male