YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nielegalne papierosy

28 października 2019 09:26:01 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Prawie 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy odkryli policjanci na opuszczonej posesji w Międzyrzecu Podlaskim.

W miniony czwartek kryminalni z Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren opuszczonej posesji w Międzyrzecu Podlaskim. Funkcjonariusze posiadali informację, że tam właśnie 60-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec przechowywać może papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych mundurowi zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów różnych marek. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 16 tys. zł.

Na posesji funkcjonariusze zatrzymali również 60-latkę podejrzaną o handel nielegalnym towarem. Kobiecie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male