3.1°C

Nieudana wyprawa do Końskowoli

28 marca 2021 16:41 | autor: redakcja

Czwartą porażkę w sezonie zaliczyli piłkarze Huraganu. W wyjazdowym spotkaniu z Powiślakiem Końskowola przegrali 3:1.

Już po kwadransie tego spotkania Huragan przegrywał 2:0. W 11 minucie źle zachował się nasz bramkarz, który zbyt krótko wybił piłkę. W efekcie trafiła ona pod nogi jednego z rywali, który prezent wykorzystał, posyłając futbolówkę z około 40 metrów lobem do bramki.

Chwilę później Huragan otrzymał drugi cios. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne drogę do bramki znalazł Jakub Pryliński. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Po przerwie lider I grupy IV ligi lubelskiej ruszył do ataku próbując odrobić straty. W 51 minucie kontaktową bramkę zdobył Patryk Pakuła. Huragan przeważał, jednak pod bramką przeciwnika brakowało klarownych okazji do zdobycia wyrównującego trafienia. Decydujący cios zadali za to gospodarze. Sebastiana Czarneckiego pokonał Krystian Kobus ustalając wynik spotkania na 3:1.

„Zagraliśmy dwie różne połowy. Ta druga pokazała solidny Huragan, ale mecz piłki nożnej trwa 90, a nie 45 minut – skomentował trener Damian Panek dla Dziennika Wschodniego.

22 kolejka właściwie kończy pierwszą fazę rozgrywek, jednak piłkarzom pozostała jeszcze zaległa 21 kolejka z 20-21 marca, którą odwołano z powodu zagrożenia epidemicznego. Na razie nie podano terminu jej rozegrania. Wyniki zaległych spotkań nie zmienią już jednak wiele w czołówce tabeli. Pomimo porażki z Powiślakiem lider z Międzyrzeca ma pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem z Końskowoli.

Powiślak Końskowola – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (2:0)
Bramki: Bernat 11, Pryliński 15, Kobus 85 – Pakuła 51
Huragan: Czarnecki – Mirończuk, A. Olszewski, Panasiuk, H. Łukanowski, Kania (46’ Weręgowski), Korolczuk (85’ Czumer), Radziszewski, Korgol, Waniowski (65’ Renkowski), Pakuła (80’ Siwek)