YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Niewiadomski w Galerii ES

26 marca 2018 21:22:26 | autor: redakcja
Do 14 kwietnia w międzyrzeckiej Galeria ES można oglądać wystawę malarstwa Leszka Niewiadomskiego.

Wernisaż Leszka Niewiadomskiego - malarstwo (fot. Radosław Małachwiejczyk)

 

Leszek W. Niewiadomski urodził się w 1953 roku w Lublinie. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 r. Studia podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w pracowni grafiki prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej w 1989 r.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie oraz grupy artystycznej „Kontrast”.

Uczestnik 41 wystaw autorskich i 88 zbiorowych w Polsce i zagranicą (Dania, Francja, Holandia, Kanada, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Włochy). Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą oraz pastelem olejnym. Jego prace malarskie znajdują się w zbiorach muzealnych, placówek dyplomatycznych, galeriach oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego, Medalem Prezydenta Miasta Lublin, Medalem „Dantibus Spem”, uhonorowany Nagrodami Kulturalnymi Województwa Lubelskiego, Nagrodami oraz Pucharem Prezydenta m. Lublin. Adresat kilkunastu listów gratulacyjnych Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta m. Lublin.


Wernisaż Leszka Niewiadomskiego - malarstwo


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male