YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Niezwykły mikołajkowy koncert

8 grudnia 2020 18:24:49 | autor: Paulina Chodyka
Prawdziwi artyści poradzą sobie w każdych warunkach. Rządowe obostrzenia wciąż nie pozwalają na organizację koncertów z udziałem publiczności, więc muzycy swoją twórczość przenoszą do Internetu. Ostatnio, wspaniały koncert mikołajkowy online zaprezentowali uczestnicy zajęć Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo.

Muzyczne mikołajki z Art Ovo (fot. Art Ovo)

„Muzyczne mikołajki” to widowisko przygotowane przez uzdolnionych uczestników zajęć w Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo w Międzyrzecu Podlaskim. – Ten koncert to przegląd twórczości, która rodzi się na naszych zajęciach. Każdy przygotowywał się do występu na swoich warsztatach. W zasadzie mieliśmy wszyscy razem tylko jedną próbę generalną, bo pomysł pojawił się spontanicznie. Spotkał się jednak z pozytywnym odzewem wśród naszych podopiecznych, więc postanowiliśmy zorganizować taki mikołajkowy koncert, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentują swoje umiejętności – wyjaśnia Anna Jakubiuk, właścicielka Centrum Praktyk Artystycznych ART OVO. Młodzi i zdolni muzycy wykonywali nie tylko utwory związane z zimą i świętami Bożego Narodzenia, ale można było też usłyszeć m.in.. piosenkę „W czasie deszczu dzieci się nudzą” oraz kołysankę w wykonaniu maluchów. W organizacji koncertu online pomagała firma Stream Media Pawła Radzikowskiego. „Muzyczne mikołajki” cały czas można obejrzeć na kanale YouTube Art Ovo. Łącznie na scenie zaprezentowało się ponad 20 osób.

Wśród nich była trzynastoletnia Zosia Prokopiuk, laureatka konkursów wokalnych, która wystąpiła jako solistka i zaśpiewała piosenkę „Let it snow”. – Uwielbiam śpiewać. Do koncertu przygotowywałam się przez kilka dni, śpiewając sobie codziennie utwór. Pomagała mi pani Ania, która wysyłała mi różne nagrania tej piosenki, ćwiczyłyśmy również podczas zajęć – opowiada młoda artystka. Przyznaje też, że bardzo lubi lekcje w Art Ovo. – Jest tutaj świetna atmosfera, nauczyciele o to dbają. Z chęcią uczestniczę w zajęciach i naprawdę uczę się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy – dodaje Zosia.

Z kolei w zespole muzycznym i chórkach zaśpiewała Wiktoria Krasuska. – Uczestniczę w zajęciach od niedawna, ale już mi się bardzo podoba. O Art Ovo dowiedziałam się od swojej koleżanki, już wcześniej chodziłam na indywidualne lekcje, a tutaj dalej mogę rozwijać swoją pasję – mówi dwunastolatka.

Z kolei jedenastoletni Janek Chwedoruk również dołączył do Art Ovo niedawno. – Jest tutaj fajna atmosfera, wszyscy się lubią, spotykamy się w gronie rówieśników i lubimy spędzać ze sobą czas. Dzielimy się swoimi pasjami, jest tutaj wiele ciekawych zajęć i są super instruktorzy. Nie krzyczą, zawsze pomogą i na spokojnie wytłumaczą, gdy czegoś nie rozumiemy – opowiada chłopiec, który uczestniczy w lekcjach gry na perkusji oraz kreatywnego pisania.

Michał Chwedoruk jest młodszym bratem Janka, ale on z centrum związany jest praktycznie od momentu powstania placówki, w zajęciach zaczął brać udział w wieku 4 lat i zaczynał od tańca towarzyskiego.  – Chodzę na zajęcia ze śpiewu, tańca towarzyskiego, plastyki i na lekcje gry na pianinie. Najbardziej lubię plastykę, choć tak naprawdę wszystkie zajęcia są super – opowiada ośmiolatek. 

Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo nieustannie działa, także w dobie epidemii, proponując szeroki wybór warsztatów. - Mamy zajęcia taneczne w ramach klubu tańca towarzyskiego, rytmiczno-rozwijające dla maluchów, plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży, zajęcia z kreatywnego brudzenia, czyli zajęcia sensoplastyczne dla młodszych dzieci, kreatywnego pisania i literackie, są też indywidualne zajęcia muzyczne m.in. gry na skrzypcach, gitarze basowej czy perkusji – wymienia Anna Jakubiuk. Dorośli również mogą skorzystać z oferty centrum, są tu bowiem zajęcia taneczne dla dorosłych oraz solo latino dla pań. Nie ma więc mowy o nudzie. Co jakiś czas uczestnicy warsztatów efekty swojej nauki prezentują szerszej publiczności. Biorą też udział w wielu konkursach, w których zdobywają nagrody.

 


Muzyczne mikołajki z Art Ovo


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male