YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Nowa droga dzięki trzem samorządom

21 kwietnia 2020 21:45:11 | autor: Anna Ostapiuk
Trwa budowa drogi powiatowej łączącej Sitno z Szachami. Dotychczasowa piaszczysta nawierzchnia utrudniała codzienne funkcjonowanie mieszkańcom Utrówki, ostatniej miejscowości w gminie Międzyrzec, która do tej pory nie posiadała asfaltowej nawierzchni komunikacyjnej.

Budowa drogi asfaltowej Sitno - Utrówka - Szachy jako wynik współpracy gmin Drelów i Międzyrzec z powiatem bialskim (fot. Międzyrzec.info)

W Utrówce wyścielono nowy dywan

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Utrówki porządna droga asfaltowa zaczyna nabierać kształtów. Na chwilę obecną na trasie o długości 4 km 156 m została wykonana podbudowa oraz wyłożona pierwsza warstwa dywanu asfaltowego. W najbliższym czasie nawierzchnię uzupełni warstwa ścieralna i zostaną wykonane pobocza. Pojawią się również oznakowania. 

Właścicielem drogi łączącej Sitno i Szachy jest powiat bialski, inicjator projektu "Budowa wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1119L Sitno - Szachy od km 1+182,50 do km 5+338" o wartości 5 688 916,83 zł. Dzięki pozyskaniu znacznego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2 844 458 zł realizacja inwestycji nabrała tempa. Dodatkowo, z racji położenia drogi na terenie gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski, oba samorządy przyłączyły się do inicjatywy partycypując w kosztach. 

Gmina Międzyrzec Podlaski wsparła powiat kwotą ponad 770 000 zł. - Cieszę się, że realizujemy potrzeby mieszkańców, nawet w tych małych miejscowościach. Utrówka jest ostatnią miejscowością w naszej gminie, która dotąd nie posiadała drogi z powierzchnią asfaltową - mówi wójt Krzysztof AdamowiczMieszkańcy już długo czekali na drogę, ale to wszystko uzależnione jest od dobrej woli i współpracy. Składam ukłon w stronę radnych powiatowych oraz starosty Mariusza Filipiuka. Razem możemy naprawdę wiele zrobić - podkreśla międzyrzecki włodarz.

Kwotą ponad 220 000 zł partycypuje w kosztach gmina Drelów. - Nasz wkład jest stosunkowo niewielki, ale udział środków finansowych jest adekwatny do kilkusetmetrowego odcinka drogi leżącego na naszym terenie - wyjaśnia wójt Piotr Kazimierski.

Termin ostatecznej realizacji inwestycji przypada na sierpień 2020 r.

W planach droga powiatowa Zasiadki - Zaścianki

Na najbliższej sesji rady gminy, która odbędzie się 22 kwietnia o godz. 13:30, radni podejmą uchwałę o udzieleniu pomocy powiatowi bialskiemu na opracowanie projektu przebudowy i modernizacji drogi 1010L Zasiadki - Zaścianki w kwocie 80 000 zł. - Wspólnie z powiatem będziemy zabiegać o środki na realizowanie tej inwestycji. Droga jest w bardzo złym stanie, dlatego też strategiczne odcinki komunikacyjne staramy się razem realizować i modernizować. Są to co prawda drogi powiatowe, ale zawsze podkreślam, ze po tych drogach jeżdżą głównie nasi mieszkańcy, dlatego też musimy wspierać powiat i dbać o stan nawierzchni - przedstawia najbliższe plany wojt Adamowicz.

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male