YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nowa karetka dla Międzyrzeca

17 września 2019 09:22:22 | autor: redakcja
Bialska Stacja Pogotowia Ratunkowego zakupi dwie karetki. Trafią one do Międzyrzeca Podlaskiego oraz Radzynia. O dofinansowaniu tej inwestycji poinformował wiceminister zdrowia podczas wizyty w Międzyrzecu.

Ministerstwo Zdrowia realizuje "Program wymiany ambulansów". Zakłada on dofinansowanie zakupu 200 nowych karetek. Bialskie pogotowie otrzymało od rządu 800 tys. zł na dwa ambulanse. Zastąpią one wysłużone, ponad 10-letnie auta.

- Oprócz dobrego wykształcenia lekarzy i ratowników, ważny jest sprzęt na jakim jeździmy, zwłaszcza że ambulanse pracują w ekstremalnych warunkach – podkreślił podczas wizyty w Międzyrzecu Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia i pełnomocnik rządu ds. państwowego ratownictwa medycznego. Poinformował, że ministerstwo docelowo dąży do tego, aby ambulanse używane w pogotowiu nie miały więcej niż 5-lat.

Koszt dofinansowania jednej karetki to 400 tys. zł, a w pełni wyposażony ambulans wart jest 600 tys. zł. Według Tadeusza Łazowskiego, dyrektora stacji pogotowia w Białej Podlaskiej, nie jest to problem. Brakujące 200 tys. zł to koszt wyposażenia, które bialskie pogotowie ma na stanie.

Waldemar Kraska w Międzyrzecu poruszył także ważny problem, którym są płace ratowników medycznych. – Myślę, że bez podniesienia uposażeń ratownikom nie zatrzymamy tej grupy zawodowej. Młodzi ludzie odchodzą ze stacji na szpitalne oddziały ratunkowe czy też oddziały szpitalne, a uważam że ich umiejętności powinny być głównie wykorzystywane w zespołach ratownictwa medycznego. Konieczne jest, żebyśmy pozyskali więcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie i przeznaczyli je na podwyżki – podkreślił wiceminister.

Waldemar Kraska przyjechał do Międzyrzeca w towarzystwie wicemarszałka województwa Dariusza Stefaniuka. W ramach "Programu wymiany ambulansów" lubelskie otrzyma kilkanaście nowych ambulansów.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (13 października 2019 11:39:08) Podziękować Podziękować ludziom, głosowali na "kota" to teraz mają. Powinien być poza tym przychylniejszy ludziom, uczucia posiadać, a nie podejmie decyzję to już Amen w pacierzu, nic a nic nie ma uczuć. Tylko kasa. autor: Ulung
    (13 października 2019 11:30:38) Podziekować Podziękować ludziom, głosowali na "kota" to teraz mają. Powinien być poza tym przychylniejszy ludziom, uczucia mieć, a nie podejmie decyzję to już Amen w pacierzu, nic a nic nie ma uczuć. autor: Ulung
    (19 września 2019 14:38:26) Oddział Karetki karetkami a co z oddziałem położniczym w Międzyrzecu się dzieje? Miał być do końca roku otwarty a jednak zamknęli go!!! autor: Ronald
    logo male