YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nowe trofea Patrycji Waszczuk

4 września 2019 07:20:04 | autor: redakcja/MUKS Gambit
Na przełomie sierpnia i września w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Międzyrzeczanka Patrycja Waszczuk wywalczyła na tych zawodach tytuły mistrzyni i wicemistrzyni Polski.

W sobotę 31 sierpnia w Rzeszowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Zawodniczki i zawodnicy grali z tempem 15 min. + 10 sek. za posunięcie na partię. W grupie dziewcząt do lat 16 kolejny sukces odniosła Patrycja Waszczuk, która została wicemistrzynią Polski.

Niedziela 1 września upłynęła młodym szachistom na rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych. Tym razem zawodnicy rozgrywali partie z tempem 3 min. + 2 sek. za posunięcie na partię. W grze błyskawicznej Patrycja zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski, potwierdzając, że jest najlepszą w Polsce szachistką do lat 16.

- Wyniki Patrycji są tym bardziej wartościowe, że niespełna miesiąc temu została Mistrzynią Europy w Szachach Klasycznych. Rzadko zdarza się, aby w tak krótkim czasie zawodniczka potrafiła zregenerować siły i zmienić diametralnie tempo gry – podkreśla Tadeusz Węgrzyniak, kierownik MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

Na mistrzostwach w grupie dziewcząt do lat 10 świetnie zaprezentowała się druga reprezentantka międzyrzeckiego klubu - Ania Oleksiuk. W stawce 82 zawodniczek zajęła 12 miejsce z dorobkiem 7,5 pkt. z 11 partii. Warto dodać, że zawodniczki, które zajęły miejsca od 6 do 12 uzyskały po 7,5 pkt., a końcową kolejność ustalono na podstawie pomocniczej punktacji Buchholza.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male