YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nowości w miejskich placówkach oświatowych

12 września 2017 10:16:52 | autor: Redakcja
Świeżo pomalowane sale lekcyjne, odnowione korytarze i wyremontowane sanitariaty. Międzyrzeccy uczniowie rozpoczęli naukę w szkołach, w których po wakacjach zaszło sporo zmian.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza (fot. miedzyrzec.info)

W miejskich placówkach powstały nowe miejsca pracy dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych i po raz pierwszy, w każdym zespole zatrudniony został logopeda.

W przedszkolu nr 3 po raz kolejny powstał oddział integracyjny. Dwa pięciogodzinne oddziały przedszkolne na liczne prośby rodziców zostały przekształcone w 9-godzinne, a  liczną klasę piątą w Szkole Podstawowej nr 1 podzielono na dwie mniejsze. W SP nr 3 ze względu na zainteresowanie rodziców utworzono dodatkową klasę I – integracyjną. Ponadto, drugi rok z rzędu w najstarszych grupach przedszkolnych będą prowadzone zajęcia szachowe. W wakacje wszystkie placówki przeprowadziły remonty na kwotę blisko 100 tys. zł. Odnowiono sale, pracownie lekcyjne, korytarze, a także sanitariaty. Ponadto w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 wyremontowano schody do szatni. Magiczny dywan – nowoczesną pomoc dydaktyczną zakupił Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, a „dwójka” wzbogaciła się o nowe krzesła.

Miasto pozyskało także dotację celową  w wysokości 239 891,25 zł na wyposażenie wszystkich międzyrzeckich szkół w podręczniki i materiały edukacyjne na kwotę. Po raz pierwszy otrzymał ją też specjalny ośrodek.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male