YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Nowy singiel Eryka Waszczuka

25 marca 2020 21:05:13 | autor: materiał prasowy
"Świat ze snu" to tytuł drugiego autorskiego singla Eryka Waszczuka. Zapowiada on debiutancki album 14-letniego wokalisty, uczestnika programów The Voice Kids i Szansa Na Sukces Junior 2019 oraz laureata pierwszego konkursu Młodych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

"Świat ze snu" opowiada o pogoni za marzeniami oraz idealnym świecie bez konfliktów, widzianym oczami nastolatka. Niesie ze sobą ważne przesłanie, że od każdego z nas zależy, jaki jest świat w którym żyjemy.

Kompozytorem utworu jest Tomasz „Konfi" Konfederak - lider i założyciel zespołu Ha Dwa O, znany również ze współpracy z takimi artystami jak Sarsa, Kasia Popowska czy ostatnio Siostra Janina. Tekst napisał Sebastian Płatek - manager Eryka. Autorem okładki jest Marta Kuziów, która współpracowała z Erykiem przy premierze singla „Zamień się ze mną na marzenia".

Piosenki zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa jednego z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich remixerów, DJ-ów i producentów, który miksował utwory zarówno ze sceny dance, jak i z klasyki rocka (np. The Killers, KoRn, The Lovemakers, Madonna, Britney Spears czy Alanis Morrisette). W 2007 i 2008 roku został nominowany do IDMA (International Dance Music Association) w kategorii „Najlepszy Remixer".

"Świat ze snu" to jedna z moich ulubionych piosenek jakie znajdą się na mojej debiutanckiej płycie. Tekst napisał dla mnie mój manager Sebastian. Jest efektem wielu rozmów które przeprowadziliśmy. Często rozmawialiśmy o swoich snach, a także o tym co się dzieje wokół nas, jak świat w którym żyjemy niszczymy. Całe pokolenia nie dbały o ekologię, o powietrze którym oddychamy. Najwyższy czas to zmienić. Piosenka opowiada także o miłości do drugiego człowieka oraz o dzieciństwie, by trwało jak najdłużej, by nie spieszyć się w dorosłość, bo przyjdzie na nią jeszcze czas. Uwielbiam śpiewać i dawać ludziom radość. Przekazywać emocje. Nie chcę za wszelką cenę gonić za popularnością, karierą, sławą i na siłę być dorosłym. Na to często zwracają mi uwagę rodzice, by cieszyć się chwilą" - opowiada Eryk.

Świat ze snu" jest zapowiedzią debiutanckiego albumu Eryka, zatytułowanego "Start. Rec", który ukaże się już 10 kwietnia. Tytuł płyty ma dwa znaczenia. Oznacza początek muzycznej drogi, przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Z kolei w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek" – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album. Ponad rok ciężkiej pracy, pomysłów, zbierania środków potrzebnych na sfinansowanie projektu, koncertów, spotkań z fanami i realizacji marzenia pt. nagranie albumu.

Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery. Do współpracy udało się zaprosić cenionych producentów i muzyków. Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny, współpracujący wcześniej z takimi wykonawcami jak Monika Brodka, Kamil Bednarek (podwójna platyna za album zespołu Star Guard Muffin), Sylwia Przybysz. Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi" Konfederak. Piosenki Jego autorstwa zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa. Autorem jednej kompozycji jest Michał Kush, na co dzień producent Darii Zawiałow.

Na krążku usłyszymy świetnych muzyków. Na gitarach zagrał Robert Zając (Mioush, Holy Noiz), na perkusji Łukasz Zając (Tulia, Negatyw), na saksofonie Marcin Kajper (Ray Wilson), a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera (Hengelo).

Przypomnijmy, że Eryk Waszczuk to 14-letni wokalista pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego. Był uczestnikiem pierwszej edycji programu The Voice Kids w drużynie Edyty Górniak, z którego odpadł na etapie Bitew. Występ Eryka z „Przesłuchań w ciemno”, podczas których wykonał piosenkę „When A Man Loves A Woman" z repertuaru Michaela Boltona, w serwisie YouTube obejrzano ponad 7 mln razy.

Eryk jako jedyny chłopiec otrzymał również wyróżnienie w programie Szansa na sukces, który stanowił eliminacje do festiwalu piosenki Eurowizja Junior. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzecu Podlaskim oraz laureatem wielu konkursów wokalnych w kraju jak i zagranicą.

W czerwcu 2018 wydał swój debiutancki singiel, którym był cover przeboju „One" z repertuaru grupy U2. Do utworu powstał teledysk zrealizowany w Katowicach oraz w rodzinnym Międzyrzecu Podlaskim. Klip emitowano na antenach telewizji ogólnopolskiej oraz w stacjach regionalnych. Video zostało zauważone przez największe portale informacyjne w Polsce.

Po sukcesie „One" Eryk zmierzył się z przebojami duetu Marcus & Martinus - „Without You" (ponad 100 tys wyświetleń na YouTube) oraz „Mercy" Shawna Mendesa (ponad 60 tys odtworzeń na YouTube). W listopadzie 2018 ukazał się pierwszy autorski singiel Eryka zatytułowany "Horyzont". Piosenka przez 28 tygodni gościła na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, w tym 20 razy zajmowała miejsce pierwsze. Eryk z piosenką „Horyzont" został również laureatem I edycji Konkursu Młodych Talentów organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom.

1 czerwca 2019 swoją premierę miał utwór "Zamień się ze mną na marzenia" nagrany w duecie z Mariuszem Szabanem – uczestnikiem 9 edycji programu The Voice of Poland. Piosenka do słów Jacka Cygana w latach 80-tych została nagrana przez Stanisława Sojkę i Krzysztofa Antkowiaka i ukazała się na kultowej dziś płycie "Dyskoteka Pana Jacka". W oryginale nie doczekała się jednak nigdy wersji studyjnej.

Eryk wystąpił również w kilku odcinkach w roli prowadzącego kultowy „Teleranek" emitowany na antenie TVP ABC. Wziął także udział w realizacji okolicznościowych teledysków upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male