YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Nowy sołtys - nowe perspektywy

25 września 2020 12:42:32 | autor: Anna Ostapiuk
O sprawy bieżące oraz rozwój swoich miejscowości zadbają nowi sołtysi Tłuśćca i Dołhołęki. Zapytani o wybór funkcji i kierunki działania w najbliższych latach zgodnie podkreślają, że to odpowiedź na społeczne wezwanie, które wymagać będzie od nich nie tylko bieżącego administrowania, ale i starania o dynamiczny rozwój wiosek i ich mieszkańców.

W drugiej połowie września odbyły się przedterminowe wybory sołtysów wsi Dołhołęka i Tłuściec wchodzących w skład gminy Międzyrzec Podlaski. Funkcję włodarzy sołectw objęli pełni chęci do pracy na rzecz społeczeństwa dwaj panowie, z których jeden ma już za sobą kilkunastoletnie doświadczenie w tej roli, drugi zaś stawia w tej płaszczyźnie pierwsze kroki. Obaj zgodnie przyznają, że ich kandydatura to odpowiedź na wezwanie wójta i mieszkańców, którzy dokonali jednogłośnego wyboru swoich przedstawicieli. 

Czesław Krzysztof Węgrzyniak

 Powołany do funkcji sołtysa wsi Tłuściec w dniu 20 września 2020 r. pan Czesław będzie pełnił ją po raz czwarty. Za nim już trzy kadencje, z których pierwsza rozpoczęła się w 2007 r. Obecnie przejmie obowiązki po rezygnującej ze stanowiska Katarzynie Nurzyńskiej. - Moja kandydatura to nie do końca mój własny pomysł, to odpowiedź na społeczne wezwanie - wyjaśnia Czesław Krzysztof Węgrzyniak, przypominając o zauważalnym braku zainteresowania osób chętnych do przewodzenia wiosce. Wybory odbyły się w ostatnim czasie dwukrotnie i dopiero podczas drugich zdecydował się kandydować. Nowy sołtys podkreśla, że w jego opinii Tłuściec jest miejscowością dość stabilną pod względem potrzeb i niedomagań. - Na początek skupię się na bieżącym administrowaniu i rozwiązywaniu spraw, które będą się pojawiać tu i teraz. Na pewno będę też działał w kierunku rozwojowym wioski. Wspólnie z mieszkańcami będziemy się starać o poprawę infrastruktury drogowej, a także uzupełnienie braków w oświetleniu. Zapewne pojawią się również inne ważne kwestie - przybliża plany na przyszłość. Pan Czesław działa społecznie od kilkunastu lat. Od 2009 r. pełni funkcję prezesa prężnie rozwijającego się Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Tłuściec, które jest organizatorem wielu działań ukierunkowanych na zapewnienie mieszkańcom wioski w każdym wieku dostępu do ofert kulturalnych i ogólnorozwojowych. Od 2012 r. wiceprezes Stowarzyszenia Aktywni Gminy Międzyrzec, na co dzień prezes i aktywny członek Ochotniczej Straży Pożarnej, organizator lub współorganizator wielu wydarzeń lokalnych i gminnych. Od lat cieszy się uznaniem włodarzy gminy i sympatią jej mieszkańców.

Marek Kozak

Sołtys pierwszej kadencji wybrany na włodarza wsi Dołhołęka w dniu 16 września 2020 r. - Do kandydatury w wyborach na sołtysa namówili mnie mieszkańcy i sąsiedzi. Wcześniej nie planowałem, że będę pełnił tę funkcję. Podczas głosowania wszyscy zebrani oddali na mnie głos, a ja nie mogłem podjąć innej decyzji niż zgoda na objęcie tego stanowiska - opowiada o początkach nowej drogi sołtys Marek Kozak. To jego pierwsza przygoda z pełnieniem obowiązków społecznych, ponieważ, jak wyjaśnia, wcześniej nie pozwalał mu na to brak czasu. Pan Marek jest właścicielem trzech sklepów z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. - Teraz, gdy sklepy dobrze prosperują, mogę zająć się sprawami społecznymi i na tym skupić swoją uwagę. Wieś ma bardzo duże potrzeby - tłumaczy sołtys, zdradzając nam kierunek działań dotyczący małej miejscowości, którą zamieszkuje kilkudziesięciu mieszkańców. - Na początek chciałbym zająć się poprawą jakości dróg i ich oświetlenia. Jest to priorytet mój i mieszkańców. Kolejne sprawy chcę omówić z mieszkańcami na bieżąco. Chcę być sołtysem otwartym na każdą propozycję! - podkreśla.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male