YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy w drelowskiej bibliotece

17 maja 2016 23:01:03 | autor: Redakcja / GBP w Drelowie
Biblioteka to miejsce gdzie można zdobyć wiedzę teoretyczną, wyszukaną w książkach, a w niektórych przypadkach także praktyczną, nabytą podczas specjalnych zajęć organizowanych coraz częściej dla określonych grup użytkowników.

O bezpieczeństwie i pierwszej pomocy w drelowskiej bibliotece (fot. GBP w Drelowie)

We wtorek, 17 maja, zajęcia biblioteczne „Guzik z pętelką” upłynęły pod znakiem dbałości o bezpieczeństwo własne i dziecka oraz umiejętnego udzielania pierwszej pomocy. Instruktorami i przewodnikami w akcji ratunkowej byli zaproszeni strażacy z drelowskiej jednostki OSP. Oprócz wiedzy czysto teoretycznej panowie przekazali obecnym pierwsze, podstawowe kroki postępowania podczas zadławień, oparzeń, złamań, skaleczeń i omdleń. Zapoznali z możliwościami oraz obsługą defibrylatora, urządzenia ratującego życie, które coraz częściej można zakupić do własnej domowej apteczki. Dla najmłodszych uczestników spotkania skarbnicą wiedzy okazała się torba medyczna PSP-R1 oraz pokaz resuscytacji, wykonany przy pomocy fantomu. Dodatkową atrakcją była dla nich możliwość przymierzenia bluzy strażackiej oraz hełmu.

Po zajęciach dzieci zgodnie przyznały, że teraz rozbite kolano nie jest już niczym strasznym i nie ma czego się bać. Młode mamy natomiast nabrały pewności i przekonania, że w razie potrzeby potrafią zapewnić pomoc i opiekę własnym dzieciom.

Gorące podziękowania składamy naszym strażakom ochotnikom za ciekawą i niezwykle kształcącą lekcję pomocy medycznej.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male