Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

O krzyżach i kapliczkach w gminie Międzyrzec

7 października 2018 11:13 | autor: JM

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza na uroczystą premierę i promocję książki i filmu "Krzyże i kapliczki Gminy Międzyrzec Podlaski".

- Pomysł powstał przed blisko dwoma laty, praca nad całością trwała pół roku. Skład redakcyjny książki oraz realizatorzy i występujące w filmie osoby zostaną przedstawione w Krzewicy 12 października. Mogę dodać, że udało się spisać/ w gminie jest ponad 650 obiektów - mówi Magdalena Chodzińska, dyrektor GBP. - W tworzeniu publikacji oprócz pracowników GBP udział brali ks. Michał Wawerski, lokalni historycy m.in. dr Agata Tatarenko, Piotr Semeniuk.

Książka ma postać albumu ze zdjęciami oraz krótkim opisem danego obiektu, zawierającymi podstawowe informacje o jego dacie powstania, fundatorach, intencji, późniejszych losach, o ile twórcom udało się do nich dotrzeć. Dane o krzyżach i kapliczkach zbierane były od świadków historii. Przekazy fundatorów lub osób, które towarzyszyły fundacji lub pamiętały je z obserwacji były głównym źródłem wiedzy. Film zawiera kilkanaście hstorii.

Uroczysta premiera odbędzie się 12 października o godzinie 17:00 w Krzewicy w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach.

„Europejski  Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Publikacja opracowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” PROW 2014-2020.


Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny