Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
gmina Drelów

O zapobieganiu pożarom wiedzą najwięcej

2 czerwca 2022 18:49 | autor: Anna Ostapiuk
Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Drelowie (fot. UG Drelów)

Majowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” pozwolił wyłonić uczniów, którzy będą reprezentować Gminę Drelów podczas zmagań na szczeblu powiatowym. Spośród 66 uczestników największą wiedzą wykazały się Nikola Lep i Wiktoria Tywoniuk.

Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Drelowie przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", do którego przystąpiło 66 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy, w tym 13 uczniów z I grupy wiekowej klas I–IV i 53 uczniów z II grupy wiekowej klas V–VIII. W etapie gminnym, który odbył się 27 maja, rywalizowało 23 uczestników.

Celem ogólnopolskiego turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Gminne eliminacje wyłoniły dwie reprezentantki Gminy Drelów, które wezmą udział w etapie powiatowym turnieju.

Spośród uczniów klas I-IV największą wiedzą z zakresu przepisów dotyczących ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wykazała się Nikola Lep , uczennica Szkoły Podstawowej w Szóstce.

W drugiej kategorii wiekowej obejmującej klasy V-VIII najwyższy wynik osiągnęła Wiktoria Tywoniuk ze Szkoły Podstawowej w Drelowie.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny