Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.5°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Oaza zaprasza

27 marca 2023 19:51 | autor: redakcja

Prawie każdy słyszał w swoim życiu kiedyś o Oazie. I nic dziwnego. Ta wspaniała wspólnota zrzeszająca młodych ludzi formuje się właśnie w parafii Świętego Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Do zawiązującego się Ruchu Światło - Życie dołącza coraz więcej młodzieży.

-To wielka radość dla nas duszpasterzy, że młodzi ludzie, pomimo całej nagonki na Kościół jaką teraz obserwujemy, z dumą, młodzieńczym entuzjazmem i radosnym sercem włączają się w to wielkie dzieło zapoczątkowane przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - mówi Proboszcz Parafii ks. kan. Dariusz Parafiniuk.

Celem Ruchu jest wychowywanie młodych ludzi do bycia dojrzałymi i świadomymi chrześcijanami.

- Od września młodzież w wieku szkolnym i akademickim działała przy naszej parafii, aż w końcu podjęliśmy decyzję o utworzeniu wspólnoty oazowej, w której będziemy się dalej formować - podkreśla ks. Leszek Mućka, duszpasterz młodzieży. - Podjęliśmy już wiele wspaniałych dzieł, przede wszystkim rozwijamy naszą wiarę i duchowość poprzez wspólną i radosną modlitwę, formację w małych grupach, czytanie Pisma Świętego czy wyjazdy na niezapomniane spotkania modlitewne. Stajemy się coraz bardziej aktywni w naszej parafii i to sprawia nam ogromną radość. - dodaje ks. Leszek.

W niedzielę, 19 marca grupa gościła Ks. Kamila Duszka - diecezjalnego moderatora Ruchu Światło - Życie, który spotkał się z młodymi chcącymi formować się w Ruchu oraz ich Rodzicami.

„To wyjątkowe spotkanie utwierdziło nas w tym, że podejmowane dzieło jest słuszne i z pewnością przyniesie w życiu wielu młodych ludzi z parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim wspaniałe duchowe owoce. Zapraszamy, każdego młodego człowieka z dekanatu międzyrzeckiego do nas! Odkryj, co jeszcze możemy wspólnie zdziałać! Spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 18.00 w salce przy parafii„ - zaprasza Młodzież Oazy Dekanatu Międzyrzeckiego.

Opr. Młodzież Oazy Dekanatu Międzyrzeckiego

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny