Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.6°C
Kontakt
Region

Oczyszczacz powietrza - poznaj jego zalety

27 stycznia 2023 06:00 | autor: Artykuł sponsorowany

Zanieczyszczenie powietrza to narastający problem - podczas sezonu grzewczego, godzin intensywnego ruchu ulicznego na obszarach zurbanizowanych, okres kwitnienia roślin, czy jednego z bardziej uciążliwych - dymu papierosowego. Jakość wdychanego przez nas powietrza wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak wygląda sytuacja w naszych domach, jak reagują na nią domownicy, a może od dłuższego czasu jesteśmy bardziej podatni na choroby lub alergie?

Czym są oczyszczacze powietrza?

To urządzenia filtrujące powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia, poprawiają jego jakość, a tym samym polepszają nasz stan zdrowia.

Począwszy od sezonu grzewczego po okres wiosenny, a także całoroczną produkcją ulicznego smogu sprawiamy, że w powietrzu unoszą się nie tylko nieprzyjemne zapachy. To również smog, bakterie, wirusy, alergeny, pyłki czy drobnoustroje, które przedostają się do domów podczas wietrzenia lub powstają wewnątrz pomieszczenia. Zadaniem sprzętu takiego jak np. oczyszczacz powietrza Dyson jest temu problemowi zaradzić.

Jak działają takie urządzenia? Jakie są ich podstawowe funkcje?

W zależności od modelu oferowany oczyszczacz powietrza posiada od jednego do kilku filtrów. W najprostszą postacią, jaką możemy znaleźć na rynku, jest wersja z filtrem HEPA i filtrem węglowym. Ich zadaniem jest przefiltrowanie zasysanego powietrza z alergenów, dymu papierosowego, roztoczy i smogu, a następnie uwolnić czystsze powietrze ponownie po pomieszczeniu.

Aby uzyskać najlepsze efekty, powinniśmy ustawić urządzenie w miejscu swobodnego przepływu powietrza, tzn. tam gdzie będzie miało z obu stron wystarczająco dużo miejsca.

Poza podstawowymi funkcją filtrowania, znaleźć możemy też dodatkowe opcje:

 1. jonizowanie,
 2. nawilżanie,
 3. ogrzewanie (przy droższych, nowocześniejszych modelach).

Pracą urządzenia możemy sterować za pomocą: standardowego wyświetlacza na urządzeniu, dołączonego pilota, a w wielu modelach także za pomocą dedykowanej aplikacji. Wszystko zależy od modelu.

Dla przykładu oferowany przez firmę Dyson oczyszczacz powietrza, opinie wśród klientów ma bardzo dobre, ze względu na oferowaną jakość, wydajność i funkcjonalność, a także innowacyjność wśród różnorodnych propozycji rynkowych.

Jakie zalety posiada oczyszczacza powietrza dla nas i naszej rodziny?

Zakup urządzenia do użytku w gospodarstwie domowym powinien być inwestycja w przypadku osób cierpiących na alergię, często chorujących (osłabienie organizmu może być spowodowane unoszącymi się roztoczami, wirusami, pleśnią lub bakteriami), przy długotrwałym złym samopoczuciu.

Wygląd również jest niezwykle ważnym elementem podejmowania decyzji o zakupie. Głośność pracy, tryb nocny, cena - każdy z tych czynników może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Jeżeli zależy nam na polepszeniu atmosfery w domu, zdrowszym mikroklimacie, poprawie samopoczucia alergików, osób wrażliwych na zapachy czy osób starszych, oczyszczacza powietrza może pomóc nam zaradzić tym dolegliwościom, dodatkowo oferując wrażenia estetyczne ciekawym designem.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny