Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Od sadzy zapaliło się poddasze

20 listopada 2021 12:15 | autor: redakcja
fot. KM PSP Biała Podlaska

Strażacy apelują do mieszkańców powiatu bialskiego o zwrócenie szczególnej uwagi na stan przewodów kominowych oraz urządzeń grzewczych. W ostatnich dniach odnotowano kilka zdarzeń związanych z ich niewłaściwym eksploatowaniem oraz zaniedbaniami w zakresie przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych. Te zdarzenia mogły zakończyć się tragicznie dla mieszkańców.

13 listopada przed godz. 22 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w Rogoźniczce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pali się poddasze murowanego budynku mieszkalnego, krytego blachą. Płomienie wychodziły na dach budynku. Działania pięciu zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody przez klatkę schodową na poddasze budynku.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania poddasza oraz wynoszenia na zewnątrz budynku rzeczy znajdujących się na poddaszu. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną (pod kątem zarzewia ognia) oraz miernikiem wielogazowym (na obecność CO).

Spaleniu uległa część więźby dachowej (około 30 m. kwadr.) oraz elementy wyposażenia. Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Przed pożarem poddasza prawdopodobnie doszło do zapalenia sadzy w kominie.

Strażacy przypominają o obowiązku czyszczenia przewodów kominowych. W przypadku opalania paliwem stałym (węgiel, drewno) trzeba to robić cztery razy w roku, a w przypadku paliwa płynnego i gazowego – dwa razy w roku.

źródło: KM PSP Biała Podlaska

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny