YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Oddali osocze dla zakażonych

18 listopada 2020 21:23:14 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci z Międzyrzeca, którzy przeszli zakażenie koronawirusem, oddali osocze. Trafi ono do pacjentów, którzy obecnie walczą z tą chorobą.

We wtorek dziewięcioro funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim pojawiło się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej.

- Policjanci, którzy przebyli Covid-19 zdecydowali się przekuć to w coś pozytywnego. Teraz, gdy są już ozdrowieńcami, bez wahania zgłosili się do placówki oddając osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomagają leczenie chorych z zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Po przetoczeniu przeciwciała mają za zadanie eliminację koronawirusa z organizmu zakażonego pacjenta – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Potrzebujących w szybkim tempie przybywa, dlatego w mediach pojawia się wiele apeli zachęcających do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Funkcjonariuszy z Międzyrzeca do takiej pomocy nie trzeba specjalnie zachęcać. Od dawna i regularnie odwiedzają oni Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Również 17 listopada koleżanki i koledzy ozdrowieńców przekazali najcenniejszy dar, jakim jest krew.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (19 listopada 2020 10:00:35) SUPER Piękna postawa - wielkie dzięki autor: gość
    logo male