YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Odpowiedzą za narkotyki

22 września 2020 21:26:32 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci złapali 20-letnią bialczankę z marihuaną i 24-latka z gminy Drelów z uprawą kilku nielegalnych roślin.

21 września kryminalni z bialskiej komendy weszli do jednego z mieszkań na terenie Białej Podlaskiej. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że mieszkająca tam 20-latka może posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli susz roślinny. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia niemal 140 porcji dealerskich tego narkotyku.

Marihuanę zabezpieczono, natomiast 20-latka została zatrzymana do wyjaśnienia. Usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku do prokuratora, który zadecydował o zastosowaniu wobec bialczanki dozoru policji. Za popełniony przez nią czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

21 września antynarkotykową akcję przeprowadzili również kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu. Uzyskali oni informację, z której wynikało, że mieszkaniec gminy Drelów w kompleksie leśnym na terenie gminy uprawia konopie. Rzeczywiście, we wskazanym miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli kilka roślin, które posadzono w doniczkach. Zatrzymali również podejrzanego 24-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Zadeklarował też dobrowolne poddanie się karze. Uprawa jak i posiadanie konopi zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male