Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
23.0°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Ogródek przy każdej szkole

31 sierpnia 2023 14:58 | autor: redakcja/Urząd Miasta

Przy szkołach podstawowych oraz SOSW powstaną ogródki, w których uczniowie będą sadzić oraz pielęgnować warzywa, zioła i kwiaty.

„Szkolny Ogródek Społeczny – SOS dla ekologii”, to kolejny ekologiczny projekt Miasta Międzyrzec Podlaski. Jeszcze we wrześniu edukatorzy przeprowadzą dla dzieci i młodzieży serię warsztatów o uprawie roślin w cyklu rocznym oraz o ich naturalnej pielęgnacji bez użycia pestycydów. Każda miejska szkoła podstawowa oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy zyskają własny ogródek, w którym uczniowie pod okiem opiekunów będą sadzić i pielęgnować warzywa zioła oraz kwiaty. Dzięki pracy w ogrodzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje kompetencje ekologiczne i przyrodnicze oraz troskę o środowisko.

To nie wszystko. W parku Potockich zostaną zorganizowane spacery edukacyjne, by kształtować w mieszkańcach miasta umiejętność obserwacji otaczającej nas przyrody – m.in. rozpoznawania roślin i zwierząt. Projekt wpisuje się w zadania Miejskiej Inicjatywy Działań, która zakłada między innymi edukację ekologiczną i zazielenianie miasta.

Zadanie jest realizowane w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej i finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny