YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Okradały starszych ludzi

20 października 2019 19:19:33 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Dwie mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego podając się za pracowników różnych instytucji podstępnie wchodziły do domów starszych osób i wykorzystując nieuwagę domowników kradły pieniądze.

Na trop złodziejek wpadli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze analizując podobne zdarzenia ustalili, iż dwie mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego w wieku 28 i 65 lat na swoim koncie mogą mieć kradzieże na tzw. legendę. Jedna z kobiet odwiedzając starsze osoby przedstawiała się za pracownika ośrodka pomocy społecznej lub innej instytucji i podczas rozmowy odwracała uwagę pokrzywdzonego, zasłaniając przy tym wejście do pomieszczenia. W tym czasie druga z kobiet wchodziła do mieszkania i przeszukiwała szafki.

Policjanci z KMP Lublin w czynnościach związanych z zatrzymaniem kobiet byli wspomagani przez funkcjonariuszy z IV komisariatu w Lublinie oraz komisariatów w Bychawie i Międzyrzecu Podlaskim. Kryminalni do chwili obecnej udowodnili kobietom dokonanie dwóch kradzieży na terenie Lublina i gminy Krzczonów. Starsze osoby łącznie straciły ponad 13 tys. zł. Funkcjonariusze w dalszym ciągu pracują nad sprawą i niewykluczone są kolejne zarzuty.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male