Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Opaski zapewnią seniorom szybszą pomoc w nagłej potrzebie

2 sierpnia 2022 12:49 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina rozpoczęła dystrybucję opasek seniorom objętym teleopieką (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Gmina Międzyrzec rozpoczęła dystrybucję opasek monitorujących wśród seniorów, którzy przystąpili do programu teleopieki. Sprzęt pozwoli wzmocnić poczucie bezpieczeństwa starszych osób oraz umożliwi samodzielne funkcjonowanie w miejscu zamieszkania przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Samorząd otrzymał 17.378 zł wsparcia w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2022. Dzięki tym środkom możliwe było wdrożenie programu teleopieki, tzw. "opieki na odległość", która pozwoli poprawić bezpieczeństwo osób starszych.

Do gminnego programu zgłosiło się 21 seniorów, którym obecnie dostarczane są opaski monitorujące posiadające następujące funkcje: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski i lokalizator GPS. Sprzęt umożliwi komunikowanie się z całodobowym centrum operacyjno-alarmowym i opiekunkami, będzie również na bieżąco monitorował podstawowe czynności życiowe ich użytkowników, takie jak puls i saturacja. Ideą wyposażenia seniorów w opaski jest stały monitoring oraz umożliwienie natychmiastowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (3 sierpnia 2022 14:22)
  Młodzi pod nadzorem są już dawno, Wielki Brat wie o nich wszystko, gdzie mieszkają ,co kupują, gdzie i z kim chodzą jakie mają poglądy, ile na koncie co i gdzie kupują ,jeżdżą , kiedy mają miesiączkę nawet i jeszcze więcej. Wszystko to przez smartfony i aplikacje wszelakie. Nawet nas skłócili między sobą różnymi pejszbikami, sokami z boraks itd. jako że dziadkowie zazwyczaj smartfonów nie mają, , to jakoś trzeba piecze nad nimi mieć, dla dobra wszystkich ,oczywiste.
  autor: HIHOT

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny