Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.6°C
Kontakt
Region

Opony Bridgestone - od początków do dzisiaj

2 maja 2023 15:29 | autor: Tekst sponsorowany

Swój sukces opony Bridgestone zawdzięczają ciężkiej pracy twórcy koncernu Shōjirō Ishibashi, a także wieloletnim badaniom i testom wytrzymałościowym, z których najtrudniejsze przeprowadzane były na najlepszych torach wyścigowych. Dzisiaj marka znana jest na całym świecie, ciesząc kierowców doskonałymi osiągami ogumienia oraz poczuciem bezpieczeństwa.


SPIS TREŚCI

 • Opony Bridgestone – krótka historia producenta

 • Innowacje Bridgestone, które zmieniają rynek opon

 • Dlaczego opony Bridgestone są niezawodne na każdej drodze?

Opony Bridgestone – krótka historia producenta

W latach 20. XX wieku mieszkańcy kraju kwitnące wiśni cieszyli się doskonałym obuwiem, które z czasem zostało wzbogacone o gumową podeszwę. Twórca owych butów pan Shōjirō Ishibashi uznał, że funkcjonalność gumy można rozszerzyć, nakładając ją na koła pojazdów. W ten sposób w niewielkiej początkowo manufakturze w 1930 roku powstały pierwsze opony japońskiego wytwórcy, a rok później na rynek weszła nowa spółka Bridgestone Tire Co. Ltd.

Prawdopodobnie, nawet w najśmielszych snach czcigodny pan Shōjirō Ishibashi nie przewidział, że jego opony Bridgestone opanują cały świat, zyskując przy tym opinię jednych z najlepszych, czego dowodem mogą być choćby testy przeprowadzane z udziałem ogumienia Bridgestone Turanza .

Tak czy inaczej, ogromny wybór opon marki Bridgestone znaleźć można za pośrednictwem strony https://noweopony.pl/opony/bridgestone . Od lipca 1999 roku, najpopularniejsze modele opon Bridgestone produkowane są w Poznaniu.

Innowacje Bridgestone, które zmieniają rynek opon

Dominująca pozycja na rynku zobowiązuje. Koncern Bridgestone wraz z producentem kauczuku syntetycznego Arlanxeo oraz producentem krzemionki wysokodyspersyjnej Solvay ogłosiły powstanie nowej technologii w produkcji opon.

Techsyn łączy w sobie cechy kauczuku syntetycznego i krzemionki, co w efekcie znacząco poprawia osiągi, wydłuża żywotność opon nawet o jedną/ trzecią, a także wpływa pozytywnie na opór tocznie, zmniejszając wskaźnik oporu nawet o 6%.

Techsyn pozwala na uzyskanie wymiernych korzyści przy produkcji różnych kategorii ogumienia. Co więcej, połączenie go z technologią Enliten , będącej dzieckiem Bridgestone , wpływa na obniżenie wagi opony przy jednoczesnym zachowaniu jej parametrów jezdnych.

Dlaczego opony Bridgestone są niezawodne na każdej drodze?

Bridgestone należy do grupy marek klasy premium . Opony Bridgestone uczestniczą w testach porównawczych, plasując się nader często na najwyższym podium. Badania i testy przeprowadzane są corocznie przez organizacje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, wydawnictwa motoryzacyjne i automobilkluby.

Opony letnie Bridgestone – cechy:

 • Maksymalne dopracowanie w zakresie zachowanie się ogumienia w najtrudniejszych warunkach;

 • Wykorzystanie zaawansowanej technologii;

 • Atrakcyjna cena za wysokiej jakości opony Bridgestone.

Na podobne oceny zasłużyły opony zimowe Bridgestone, o czym świadczą liczne opinie zadowolonych kierowców.

Nie ulega wątpliwości, iż następcy czcigodnego pana Shōjirō Ishibashi, jeszcze nie raz mile zaskoczą użytkowników opon Bridgestone . Pozostaje jedynie czekać na kolejne innowacje poprawiające parametry ogumienia, które z roku na rok staje się coraz lepsze i bezpieczniejsze.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny