Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
Region

Ostatnie tygodnie na wykorzystanie Bonu Turystycznego

24 stycznia 2023 12:46 | autor: redakcja

Mieszkańcy województwa lubelskiego mają jeszcze do wykorzystania ponad 47 milionów złotych dostępnych w bonach turystycznych. A czasu na to pozostało niewiele.

Wprowadzony w 2020 roku program Polski Bon Turystyczny jest wciąż jednym z istotnych narzędzi wsparcia społecznego i gospodarczego, zarówno dla polskich rodzin, jak i przedsiębiorców z branży turystycznej. Efekty jego działania są doskonale widoczne w województwie lubelskim. Od początku funkcjonowania programu do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w regionie wpłynęło z tego tytułu 80 133 363 zł.

Przedsiębiorstwa turystyczne oraz organizacje pożytku publicznego w całej Polsce z tytułu płatności Polskim Bonem Turystycznym zarobiły już blisko 3 mld zł. A to jeszcze nie koniec, bo dzięki przyjętej we wrześniu 2022 roku nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, ze świadczenia można korzystać do końca marca 2023 r.

Przedłużenie terminu obowiązywania programu jest dodatkowym wzmocnieniem ekonomicznym branży turystycznej, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, których sytuacja ekonomiczna nie powróciła do stanu sprzed restrykcji obowiązujących w okresie stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii, i którym wojna w Ukrainie dodatkowo utrudniła odbudowę ruchu turystycznego. Nadal jest grupa osób, która nie skorzystała z przysługującego im świadczenia lub nie wykorzystała w całości przysługujących środków. Teraz jest okazja, aby w ten sposób dofinansować zimowy wypoczynek.

Liczba dzieci z województwa lubelskiego, którym przysługuje Bon Turystyczny wynosi 370 534. Do grudnia 2022 r. mieszkańcy regionu zrealizowali płatności bonem na kwotę 142 830 040 zł. Program wciąż trwa – jego ważność upływa 31 marca 2023 roku, a w puli nadal pozostają środki, które mogą być wsparciem budżetów podróżujących rodzin i magnesem do zainteresowania się okolicznymi atrakcjami turystycznymi. Według danych z grudnia 2022 r. szacuje się, że mieszkańcy województwa lubelskiego mogą wykorzystać jeszcze 47 130 209 zł dostępnych w bonach.

Termin obowiązywania programu upływa w marcu tego roku, jednak beneficjenci mogą opłacić nim także zaliczki na wyjazdy, które odbędą się w terminie późniejszym, nawet w trakcie majówki czy kolejnych wakacji – ważne jest to, aby płatność bonem nastąpiła do dnia 31 marca 2023.

Polski Bon Turystyczny można wykorzystać w ponad 28 tysiącach miejsc w całej Polsce. Także podczas jednodniowego wyjazdu, bez konieczności pokrywania noclegu dla całej rodziny lub blisko swojego miejsca zamieszkania. Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny