YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Ostrzeżenie przed nieuczciwymi domokrążcami

4 grudnia 2019 21:44:39 | autor: Anna Ostapiuk
Powiatowy Rzecznik Konsumentów ostrzega przed nieuczciwością sprzedawców - domokrążców.

Powiatowy Rzecznik Konsumenta ostrzega przed nieuczciwością domokrążców (fot. pixabay.com)

Mieszkańcy powiatu bialskiego alarmują, że coraz częściej w różnych miejscowościach naszego regionu zauważani są przedstawiciele firm, które prowadzą działalność gospodarczą w postaci sprzedaży produktów urządzeń gospodarstwa domowego. Pojawiają się oni w domach konsumentów, gdzie dokonują pokazu towarów, poprzedzonego wywiadem środowiskowym na temat bieżących potrzeb domowników. Sprzedawcy w sposób przekonujący namawiają do zakupu, wręczając upominki lub udzielając pomocy finansowej, która rzekomo ma pomóc konsumentowi w spłacie zakupu.

Na etapie sprzedaży konsument nie jest świadomy związania umową kredytową, ponieważ informacja ta nie pojawia się ani w trakcie pokazu, ani na późniejszej umowie kupna - sprzedaży.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów ostrzega, by zachować szczególną czujność i rozwagę przed wpuszczeniem obcej osoby do domu oraz wnikliwie analizować szczegóły każdej transakcji. Apeluje również o przemyślenie niezbędności produktu, jego kosztu i jakości oraz konieczności jego zakupu.
Należy pamiętać, że po podpisaniu umowy mamy 14-dniowe prawo do odstąpienia od zakupu. W takiej sytuacji należy wysłać listem poleconym stosowne pismo traktujące o rozwiązaniu umowy, przy czym wzór takiego pisma MUSI być dołączony do umowy, a następnie odesłać zakupiony towar!

Szczegółowych informacji i pomocy udziela:
Powiatowy Rzecznik Konsumentów
ul. Brzeska 41
21-500 Biała Podlaska
tel. 83 351-13-67
e-mail: prk@powiatbialski.pl

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male