YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

OZE w gminie Drelów

23 lutego 2016 11:54:04 | autor: redakcja
W gminie Drelów rozpoczęto przygotowania do naboru wniosków na budowę instalacji solarnych i fotowoltaicznych. 26 lutego zaplanowano dwa spotkania informacyjne dla zainteresowanych mieszkańców.

Praktycznie wszystkie miasta i gminy zabiegają o pieniądze, które będą dzielone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Lubelskiego. Chodzi o Odnawialne Źródła Energii (OZE) czyli instalacje solarne i fotowoltaiczne. Dofinansowanie dla gospodarstw domowych może wynieść do 85 procent.

W gminie Drelów w tym tygodniu odbędą się dwa spotkania informacyjne na temat OZE. 26 lutego w Gminnym Centrum Kultury mieszkańcy dowiedzą się od specjalistów jakie instalacje mogą zamontować w swoich gospodarstwach i jakie są zasady ich eksploatacji. Spotkania zaplanowano na godz. 15 raz 17.

W 2015 roku na terenie gminy zamontowano 100 instalacji fotowoltaicznych. Mieszkańcy dołożyli do tych tych inwestycji tylko 10 proc. kosztów. Wójt Piotr Kazimierski liczy, że z tegorocznego naboru skorzysta około 500 gospodarstw.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male